View Single Post
Staro 02.01.2016., 15:07   #93
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
I nemogu se mjeriti naši poslodavci i oni vani. Kod nas je normalno kad netko otvori firmu umjesto da ulaže u posao on ulaže u automobile i kučerine. 90 posto je takvih.

Radila sam u firmi (pakiranje voća i povrća) gdje sam radila od pol 12 do 2 3 ujutro..točnije ni u 2 ujutro nisi znao da li ćeš doma.

U proizvodnji je radilo svega 40 ljudi, a u administraciji oko 80.

Jbg...svugdje ima kukolja
Yeah...ili ne baš. Par mlađih ljudi koje znam (cca 25-35g), a da imaju tvrtku sa par zaposlenih, ako su imalo pametni, nisu si odmah kupili aute itd. itd. Ja i draga smo se uselili prije kojih 3-4 tjedna (kupio sam stan, na kredit [OMG] od 20g sa ratom 3,5-4k...ali opet, znam točno zašto i kako, ako je frka otplatim ga kroz cca 7-10g). Već sada gledam da nam je problem što imamo 1 auto, pošto ona mora na jedan dio grada nekada, a ja na drugi dio grada...ili poluotoka. Mogu si priuštiti da kupim auto na tvrtku, opcija leasing, auto do cca 150 tk ili eventualno 200tk. Znači, poprilično dobar auto. A to ne radim, jer onad nisam siguran da bih plate riješio radnicima 01-05 u mjesecu, nego 5-10 u mjesecu (ovisno kako mi računi dođu na naplatu, specifičan slučaj). A tih 5 dana koliko bi bila razlika u plaćama, ne vrijedi mog auta. Radije proširiti posao još godinu/dvije i onda si moći uzeti auto bez da razmišljam da li ću 01 ili 10. platiti plaće. Imam striktnu politiku da mi radnik do 05. u mjesecu mora imati plaću na računu.

...većina nas je odrasla na tome da vidimo kako roditelji nemaju posla, pa nismo baš ludi da radimo odluke nabrzaka. A ima nas nekih privatnika koji svaki dan radimo, bio to 25.12. ili 01.01., uvijek ima nešto što bi mogao srediti/popraviti jer tko zna kada ćeš imati slobodan dan da ne moraš "ništa" raditi.

Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Meni je npr strašno kod nas što je u pravilu jedan prvih od argumenata kad se opisuje dobrog poslodavca "redovita plaća". Pa to je goli minimum bože dragi, neće nitko reć da sam ja dobar radnik jer dolazim svaki dan na posao.
Ovo jako mrzim. U drugoj firmi gdje radim, ako me netko pita nešto na poslu obično je "Da li je plaća redovita, ako je, nije važna kolika je.". Kako da nije važna bog te mazo

Cijenim ove koje odu iz Hrvatske, jer situacija nije bajna, ali nije niti tako loša. Samo što na forumu će većina pisati loše strane, neće nitko napisati dobre strane. I ja sam mislio otići (sa dragom) ali smo odlučili ostati ovdje jer za koju godinu kada budu mini ekslpozivci trčkarali stanom, ipak želim da to rade ovdje, jer sam poprilično obiteljski tip (ne znam otkad sam takav postao ).
X-Plosiv je offline   Reply With Quote