View Single Post
Staro 02.01.2016., 10:12   #87
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Što ste zapeli za visinu plaće, kakva god plaća bila ovdje, vani ćeš za isti / sličan posao dobit više i s tim ćeš živjet bolje. Tako bar ja razmišljam, jer imaš istog čovjeka sa svojim navikama i željama i slično, i daš mu bolje uvjete, pa morao bi živjet bolje. Gledam po sebi, ja sam kakti visokoobrazovani, radim za podružnicu jedne austrijske firme, i kolege u Beču što rade isti posao kao i ja, ne rade ništa više/bolje od mene, niti znaju, niti mogu, ali imaju bar duplo veću plaću, više godišnjeg, regres, bla bla. I dok oni mogu jednom - dvaput godišnje putovat po europi i svijetu, ja moram dvije godine otplaćivat 15g. stari kramp od auta. Obični ford focus, nikakav produžetak one stvari. I ajde kao stisnem malo dupe, kao bit će mi bolje kad otplatim dug, imam još par rata, i naravno pokupi me balavac koji je položio u devetom mjesecu s maminim mercedesom i napravi mi totalku. I sad ću ja stiskat dupe godinu dana duže. A da sam npr u Beču, kupio bih takvog focusa za 500-1000€, i to bih mogao od jedne, max dvije plaće. A kad mi netko s minimalcem kaže da bih ja trebao bit sretan s ovim jer kako je njemu, onda bih tako i ja njemu mogao reć da bude sretan, jer kako je ovima u Etiopiji šta umiru od gladi. I onda zadnja kategorija su mi ovi šta pričaju "ko hoće raditi može".. Ma može sad bi reko šta.. Kaže neznaš se snać. A snalaženje je u 99% slučajeva špaga, krađa, prevara, utaja i slično.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je online   Reply With Quote