View Single Post
Staro 28.09.2014., 14:29   #164
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Evo da javim situaciju sa ZTE i slabom linijom. Veza ne puca definitivno za razliku od ADB-a. Tamo gdje bi ADB puknuo ZTE nastavlja, ali sa smanjenom brzinom (cca 6 Mb, umjesto 10 Mb). Očito je sve povezano sa korekcijom grešaka koju ZTE odrađuje bolje. ZTE smanjuje brzinu, a ADB-u se zauzeće CPU-a popne na preko 80% (inače je oko 10%) i tu je kraj svake priče.
Primijetio sam da pad brzine nije u vezi sa ukupnim brojem grešaka već u količini takvih grešaka u nekoj jedinici vremena.
Kada je zadnji put bio serviser prekrimpao je telefonski kabel koji ide u router. Novi router je pokazivao attenuation u downloadu od 34 dB, a prije je bilo 31.5. Mislio sam da je to normalno jer routeri nisu isti. Međutim jučer mi vrag nije da mira i promijenim kabel te dobijem 32 dB atenuaciju, a S/N mi je porastao za čitav dB. Za testiranje pustio sam skidanje s posla fajla od 18 GB. Taj sam file skidao i kada sam prvi put primijetio smanjene brzine. Tada sam imao 3700 CRC erora i 13.5 milijuna HEC grešaka. Ovaj put brzina nije pala i imao sam 365 CRC erora i 450.000 HEC grešaka. Sada, gotovo 14 sati nakon toga brzina, je OK, a broj grešaka CEC 379/HEC 469.000.
Ja bih za sada ovaj router tj. modemsku jedinicu preporučio onim koji imaju problema sa ADB om na lošim linijama kao alternativu. To se može dobiti za zamjenu od T-Coma. SX763 ću istestirati kada budem imao više vremena pa ću onda dati definitivnu preporuku. Inače ZTE pokazuje maksimalnu dobivu brzinu od 15,7 Mb, a ADB, koji sam opet na kratko uključio 14 Mb. Informacije radi kada sam prije 10-ak mjeseci uveo novu liniju ADB je pokazivao preko 18Mb.

PS
Cruiser, ni meni ne radi dtdns ako ti je to nekakva utjeha. Nisam se zezao sa ovim drugim (jedan je i komercijalan). Na žalost jedini stroj koji mi je 24/7 gore je Raspberry pi za kojeg nema clienta, a i link prema linux clientu je mrtav.
herion je offline   Reply With Quote