View Single Post
Staro 21.07.2022., 00:55   #73
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Spašavanje podataka sa SSD-ova

Pozdrav!

PNY SSD.

Sistemski disk, koristila djeca, videoigre, škola.

Igre su na HDD, osnovne instalacije igara, launcheri i dokumenti na sistemskom.

Pošto je velika većina igara skinuta s pijace samo za testiranje, bit će muka sve jovo nanovo.



Usred gejma PC je zaledio sliku, bez ikakve reakcije na podražaje, samo isključ/uključ.

Nakon toga resetirajte i odaberite disk za boot. Neće i neće. Testirao kablove, drugi izvor s napjanja, ništa.

Ubacio ga u drugi PC, disk unaclocated. Mislio sam da je skroz prazan, tako je prikazivao software.

Pokušao “popraviti mbr” s nekim AOMEI programom, i dalje ista greška na onom prvom pc kod bootanja.

Konačno sam uspio “popraviti particije” s istim tim programom,

sada drugi PC ne kaže da odaberem disk, samo blinka crtica, ništa drugo na ekranu. Ne bota.



Nekako sam uspio promijeniti i unalocated, na drugom pc vidim 3 particije diska:

jednu na kojoj su klasični podaci C diska, drugu 83MB free of 512, no kada ju otvorim ne prikazuje ništa (prazno) i treća koju windows prikazuje, ali ne dozvoljava otvorit (0/0).



Postoji li popravak, pa da nakon popravka napravim kompletnu migraciju na novi SSD,

ili da spasim sims modove i neke dokumente a ostalo ponovo?



3. na ploči B450M Pro4-f imam utor M.2 i ULTRA M.2

Jesu li jedan s drugim kompatibilni (pašu li jedan u drugi)

i koji kupit ako kupujem takav ssd (s takvim se još nisam susreo)

EaseUs ima mogućnost slanja cijelih instaliranih softwarea s jedne lokacije (starog diska) na novu lokaciju (novi disk, novi win).
Obzirom da starom disku, tj glavnoj C particiji mogu pristupiti, slati programe putem aplikacije ili instalirati iznova?

Zadnje izmijenjeno od: tomycrosound. 21.07.2022. u 02:08.
tomycrosound je offline   Reply With Quote