View Single Post
Staro 14.11.2018., 11:52   #113
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Skys Pregled postova
Krivo. Mene ne zanima jesu li ove jeftine s weba legit. To ne zanima ni carinu (inspektora). To zanima MS, BSA i sl. Ako se radi o MS SW, to ćemo saznati vrlo jednostavno prilikom aktivacije. Ne da mi se sad tražiti, ali negdje sam pročitao (ovdje ili???) da je netko tu jeftinu aktivirao telefonom kod HR MS-a i da su mu rekli da je sve u redu. Znači, u tom slučaju nisu oni problem nego inspektor, o čemu je bilo dosta govora pa da sad opet ne povlačimo tu temu.

Evo to sam bio ja i nisu mi samo jednu aktivirali već sve od win7 koja je nakon toga nadograđena na win10, jednu od win10 i ms office 2013 i sve je bilo OK i znali su za svaki ključ tko je bio prvi vlasnik i rekoše mi da je sve u redu i da to mogu normalno nastaviti koristiti. Kod toga sam im rekao da to koristim za potrebe svoje tvrtke i dao sve podatke o tvrtki i evo već je prošlo 3 godine od tada i nitko me za ništa ne proziva, a softwer sam reinstalirao par puta jer sam nadograđivao PC i svaki puta sam provjeravao valjanost ključa nakon nadogradnje i sve je bilo OK i rekli su mi da vide da sam nanovo aktivirao ključ, a ja sam im rekao razlog koji je bio i nije bilo problema oko toga.


S obzirom da je to bilo za potrebe tvrtke kod nabave ključeva pazio sam jedino da to bude "PRO" varijanta koja je za tvrtke obavezna jer Home nije za korištenje u tvrtki.


S inspekcijom do sada u vezi toga nisam imao iskustva i zato sam pitao da bi me u slučaju da je sve OK na što se inspekcija pozivala kod onih kod kojih je pisala riješenje o kazni, jer MS ne radi probleme oko rabljenih ključeva.


Dakle moje iskustvo pokazuje da su rabljeni ključevi legit što je i MS potvrdio, tako da me zanima na osnovu čega inspekcija može tvrdit da je to kršenje zakona?


Imam uredna dva računa od tvrki koje su registrirane u EU i posluju više godina, čak su i odbili PDV jer je to kupljeno za potrebe tvrtke. I sada na njihovoj strani ima ponuda za OS i OS+Office kao bundle i dobije se uredan račun sa svim potrebnim podacima na njemu. Tako da mi nije jasno što onda tu ima inspekcija ako je sve legalno, a da je legalno potvrđuje i sam Microsoft HR?


Evo vam link na konkretnu tvrtku koja se time bavi, dakle prodajom rabljenih ključeva:


http://www.softwarepur.de/Office/c21...-63b42ff0123d/


Da se bave ilegalnom djelatnošću odavno bi im inspekcija bila za vratom i to Njemačka!


A ovdje su svi podaci o tvrtki:


http://www.softwarepur.de/public/dyn...6-63b42ff0123d


pa zaključite i sami. Podatke možete i provjeriti. Ostalo ako nešto ne valja, onda je to posao inspekcije, a ne mene kao kupca.


Dakle za MS Hrvatska je legit, a za državu neznam, ali nitko se nije žalio u poreznoj na priloženi račun, a sa inspekcijom nisam imao prilike do sada o tome raspravljati, ali mogu se pozvati na račun i odluku EU suda i to da MS HR ne pravi oko tih ključeva nikakve probleme, pa tko je onda inspekcija da ima svoja pravila oko toga ako sam vlasnik softwera a to je Microsoft ne pravi nikakav problem, koga onda tu inspekcija zastupa i u čije ime tvrdi da to nije po zakonu i predstavlja kršenje zakona?


Zato za sve slučajeve gdje je sve legalno, zanima me što je to inspekcija napisala u riješenju o kazni i na što se točno pozvala?

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 14.11.2018. u 12:34.
sakomako je offline   Reply With Quote