View Single Post
Staro 13.04.2024., 12:01   #1395
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,001
Što se tiče motoriziranih tendi. Frend ima na kući 50 metara od mora tendu sa senzorom koji, kada radi, radi OK. Problem je u servisiranju istog, sve je komplicirano (pretpostavljam namjerno) uključujući zamjenu baterija u daljinskom

Službenog servisera je na kraju morao odhebat jer je lik jednostavno bio nenormalan. Drugi lik kojeg je našao mu je na kraju zamijenio motor i postavio pripadajuću elektroniku. To su i neki drugi u okolici radili, mislim da je to bilo lani pa budemo vidjeli kako će napredovati ta situacija. Mislim da je ta tenda preko 2k ojra koštala prije jedno 5-7 godina. Dok se može zatvoriti na vjetru, sve OK. Kada rikne senzor onda dežuraju s daljinskim

xlr, da li tebe više muči ulazak svjetla direktno unutra ili ulazak topline sa vrele terase? Taj overhang iznad terase da je malo dulje napravljen imao biš znatno manje problema. Kuća gore spomenutog frenda ima sličnu orijentaciju, blago na zapad, prozori su svi basic jugoslavenski modeli, ali na tom njegovom prvom katu ima jako dobru zaštitu od terase kata iznad.

Spomenuta tenda je išla na taj gornji kat na kojem je pakao i tu se lijepo vidi efekt zaštite kata iznad. Terasu su oni gradili dosta široku (mislim na udaljenost okomotio od prozora do ruba terase) negdje cca dva metra. Tako da je samo jedan dio terase dobro osvijetljen a unutra nije pretjerano vruće. Dosta dana niti ne pali klimu. Tu mu pomaže i činjenica da je kuća građena s ciglom tako da je dužom stranicom bila orijentirana okomotio na zid Tako da ima dosta veliku masu koja dobro dođe ljeti a zimi vuče na drugu stranu.

cshadow, jedino što mi pada na pamet a da je povoljno, su riješenja iskusnih vrtlara Montiraju nekakvu laganu cijevnu konstrukciju preko koje prevuku adekvatnu tkaninu. Neki znam da koriste jutene vreće, drugi nekakve agro tkanine koje služe baš za tu primjenu, za zaštitu vrta od sunca. Vidio sam negdje da su u staklenik montirali metalnu (valjda pletena od sto hiljada prstena) savitljivu ovješenu pregradu. Poanta je da ako takva pregrada propušta npr. 30% svjetla onda bude utoliko umanjena i toplina.

Ako bi to bilo dovoljno lagano da vjetar i otpuše moguće da i ne bi bio ne znam kako veliki problem. A s obzirom da su to prozračne pregrade, sila vjetara bi morala biti dosta manja. Kada vjetar lomi suncobrane lomi ih zato jer se ne žele pomaknuti
mkey je offline   Reply With Quote