View Single Post
Staro 25.05.2019., 20:33   #376
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
pozdrav, trebao bi savjet..
zbrikao sam mob.
loše je prošlo ubacivanje lineage os-a.
Jako..
pročitao sam svakakvih savjeta i odlučio se za jedan način koji mi se učinio naj lakšim.
Iz twrp recoverija portat lineage, zamjenom podataka mog jednog bekapa...

mob je huawei p9 lite2017, 3gb/2sima(hybrid sim) model.
imao sam na sd kartici backup, više njih, huawei-jev i twrp..
portao sam rom koji sad ima huaweijev logo pri bootanju, u crn displej na kojem se samo vide trokut kružnica i kvadrat i vidi se kad pojačavam zvuk. i kad ponudi izbornik gašenje i restart.

Ne mogu pristupiti nikakvom meniju, twrp se ne nudi pri bootanju, (bija je bekap na sd kartici),
i najgore od svega ne prepoznaju ga ni linux ni w7 pc...
ni jedan meni poznat program..
prepozna ga fastboot, u sklopu all in one programa, samo dok ga upalim u fastboot mod, ali isti program piše za model, no device, i neda recovery...
Ima li bilo tko kakvu ideju šta učinit?
Mobu je 2 godine, više od 200tinjak kuna se ne isplati davat u popravak, idealno bi mi bilo da ga sam vratim u život.
Kako mu ubaciti nekakav rom?
Kakav oblik bi "vidio"?Zip?Image od rufusa?
Ovo sam nekad uspješno radio, na drugim uređajima, ovaj mob je baš "mimoza" kako ga je nazva taj švabo od kojeg sam posudio ideju.
Spajajući mob na usb, s pritisnutim volume down, dobijem fastboot mod na ekranu piše;
"android reboot reason":AP_S_COLDBOOT
NA
volume key_down_press_process_func


ispod androidove ikonice crvenim slovima

PHONE Unlocked
(zeleno)FRP Lock


Kako sam uspija shvatit, frp mi brani pristup twrp, i recoveriju, a frp je Guglova "zaštita" od drugih romova ili Huaweijeva??

Ili obostrana, dogovorna?
Kako skinit frp, sa brickanog moba? Imam kod za otključavanje bootloadera koji mi je poslao Huawei prije godinu i po, i s kojim sam bio otključao bootloader, ali nemam ga di upisat...
Idući mob kupujem prazan, bez operativnog i bilo koje googlove aplikacije..

Zadnje izmijenjeno od: sttipe. 26.05.2019. u 12:40.
sttipe je offline   Reply With Quote