View Single Post
Staro 10.01.2018., 15:04   #286
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
S interesom citam ovu temu, kao (silom prilika) korisnik Overseas usluga vec mnogo mnogo godina... prvo kao privatna osoba (najcesce primatelj posiljki), a onda kao i pravna osoba (i primanje i slanje).

Oba iskustva mogu opisati jednom jedinom rjecju: KATASTROFA

Da idem u previse detalja, radi se o ne preuzimanju posiljki kad sam posiljatelj, kasnjenju s isporukom, prekasnom dolasku (u slobodno vrijeme vozaca u vrlo neprimjerena vremena) i sl.

Medjutim, "najzgodnije" je iskustvo koje sam imao kao pravna osoba slanjem paketa s vrijednom robom (oko 20.000 po paketu) u periodu od cca. godinu i pol dana. U tom su me periodu prema mojoj procjeni prevarili za oko 20.000 kuna, a prevara je dokazana jer su za zadnje 2 fakture izdali odobrenje. Za prethodno izdane i placene fakture nisam se zalio jer smatram da nemam osnove (fakture vec placene, rok zalbe prosao).
Prijevara je bila njihova greska u sustavu koju sam dokazao, a za koju su me pravili budalom da kao ja ne kuzim... nakon sto sam im doslovno NACRTAO sto je problem i zaprijetio tuzbom vratili su oko 5.000 kn.

EDIT:

Zaboravih jos jedno "dobro" iskustvo prije 3-4 godine. I tad su radili za UPS koliko se sjecam! Vrlo vrijedan komad mehanicke robe (nekakva pumpa za stroj) je krenuo iz Njemacke i dosao ostecen. Kutija uzasno losa, sva izudarana. UPS nadzorne kamere mi pokazuju posiljku sa selotejpom proizvodjaca, npr. 2-3 dana prije dostave... na nekoj kontrolnoj tocki. A paket u RH tj. kod mene dosao u nekoj bezveznoj kutiji - dakle PREPAKIRAN. Zalio se, dobio inicijalni odgovor i VISE NIKAD NISTA. Vise sam puta slao e-mail da kazu sto se dogodilo, NISTA. Igrom slucaja proizvodjac nam je izdao odobrenje i zamijenio dio.


Ono sto hocu reci, Overseas Express je uzasna i neprofesionalna tvrtka. I ne, nisu takvi samo oni nego i odredjeni njihovi kooperanti. Dakle stvar smrdi od glave, uprave, dostavljaca, sustava, racunovodstva - SVE. I to ne u vrijeme blagdana nego mnogo mnogo godina!

Nažalost mogu samo potvrditi. U firmi kojoj radim, slanje i primanje paketa jako neprofesionalno. Čudi me da odavno nisu propali.
Kašnjenje, oštećivanje, BACANJE pakate ispred mene. Meni je jasno da su kuriri nedovoljno plaćeni za posao koji imaju ali evo i ja sam gdje sada radim grezo potplaćen pa opet radim s kupcima i svoj posao jako jako odgovorno.
Pa valjda nije potrebno uzeti paket za koji znaš da je full vrijednosti i dlosvno ga baciti. ( Preko 20 puta sigurno sam bio svjedokom od različitih kurira )
I mogu zamisliti kada tako baca paket pred klijentima kako tek kad su sami.
Pa više puta nam je došla roba za koju nisam mogao shvatiti kako su je oštetili toliko puno.
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote