View Single Post
Staro 20.04.2020., 01:43   #4702
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ajmo ovako, koliko su "base" clockovi na 1080 TI?

Base: 1506 MHz
Boost:1620 MHz

Dakle sve iza toga je "overclocking".

Na taj nacin nvidija uspije prodati i one koji ne postignu baš najviše clockove kao review komadi.

Dakle, ako treba više volti, ima loš hladnjak ili loše nanesenu pastu ona ne postiže svoj puni potencijal. Dakle usporedi i clockove koje su review-i imali pri igranju igra.

Meni ponekad i na 57c zna mrdnuti na neko vrijeme sa max boosta od 196x mhz koliko sam joj zadao, ali rijetko (power je na max i ide do 110% po gpuz ali nikada ne lupi u power limit). Zato i vrtim ventove custom. Da joj pustim da sama ode na 67 ili koliko već pala bi ona ispod 1900 sigurno.
Više topline, što daje više leaka u cipu, što daje da više troši wata, što daje više zagrijavanja i tako u krug...

Pošto je 83 termal limit, ona će sve učiniti da ostane ispod toga. Dakle spusti frekvenciju, spusti voltažu i tako dok ne ostane ispod limita, makar morala i vrtiti na 1000 mhz i niže.

Koliko sam vidio na reviewu, nažalost za mini i njima je 83 bilo u igrama, što znači da je cooler preslab za tu mrcinu.
U firestrikeu su max OC boost 1923 nakon što se zagrije spustila im se na 1835MHz i tu stabilizirala.

Za ostale, kartice, pogledaj si reviewe koliko njima baš taj model postiže, dodaj par stupnjeva jer oni obično rade open bench i usporedi. Ako ne štima onda je ili airflow slab ili pasta u klincu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 20.04.2020. u 01:52.
Alfa_R je online   Reply With Quote