Tema: Survarium
View Single Post
Staro 25.04.2014., 15:53   #71
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Nakon 13 sati skidanja igre, točnije 1.4 GB, odigrao sam dva matcha. Za početak, igra je u točno onakvom stanju u kojem sam i očekivao da je. Bugovi na svakom koraku i užasna neoptimiziranost. Večina ljudi ni ne može igrat, jer ima 1001 error zbog kojeg se mapa neće učitat ili igra uopće pokrenut.

Prvi gejm odigrao sam s meni dragim Mosinom i ne mogu reć da sam previše uživao. Ne zbog mehanike napucavanja, nego zbog lagova i loše optimiziranost. Uz to imam osjećaj kao da igra forsira nekakvu mouse akceleraciju, a sve poisključeno. Drugi match uzeo PPSH i bez problema završio na vrhu ljestvice, jer sam unatoč padovima FPS-a pogađao
Osjećaj pucanja je meni osobno dobar, zadržan je onaj feeling iz stalkera i to je ogroman plus. Iako, napominjem, zbog lagova i loše neoptimiziranosti ne može se dobit točan dojam o pucanju. Nadalje; vaš lik ima staminu i kako trčite tako je trošite i ako namjeravati pucat odmah nakon trčanja... well you're gonna have a bad time. Treba neko vrijeme da vaš lik do zraka dođe, smiri ruke i nacilja što preciznije. Uglavnom, pucanje je dobro napravljeno. Naravno, treba tu još poliranja.

Mape su ok. Ne mogu tvrdit da su loše ili dobre jer sam premalo odigrao, ali definitvno imam lijepih lokacija. Ima i anomalija, tako da se i tog treba pazit. Prvi match bio je klasičan TDM, dok drugi je bio neki oblik CTF-a, samo što je ovdje potrebno neke kutije nečeg nosit u svoju bazu i pritom ne možete pucat. Ali mapa na kojoj sam taj mod igrao ima užasno loše spawn pointove. Jedan tim se doslovno može ukemapat kraj spawna i ubijat protivnike čim se spawnaju.

Svog lika možete opremat oružjem, opremom, itd. i to sve radite u meniju, prije nego krenete u match. Nisam se previše zadržavao u meniju, ali za sada ne vidim da ima neki market gdje se nova oružja kupuju. Imate i svoje misije, tipa. ubijte toliko i toliko protivnika, obucite se kao bandit i time dobijte više bodova/novaca na kraju runde jer predstavljate tu i tu frakciju. Igranjem levelate svog lika i dižete mu vještine, sposbnosti, itd., kao što je brzina nišanenja, težina koju možete podnjeti, regeneracija stamine, itd.

Uglavnom, igra definitivno ima potencijala i za sada ide u dobrome smjeru. Ali, proći će jako puno vremena prije nego to bude potpuno igrivo. Trenutna verzija igre je 0.21d pa si samo zamislite kako to izgleda. Upravo zbog loše optimiziacije nisam htio kupiti neki founders pack i za sada će i dalje tako ostati. Pošto su u pitanju developeri stalkera, tko zna kada će Survarium biti stabilan (ako uopće ikada bude).

Ako ima netko bilo kakvih pitanja, slobodno ovdje ostavi pitanje

Edit:
E da, rezoluciju je nemoguće promijeniti u grafičkim opcijama. No, pod ...\Documents\survarium nalazi se "user" config file i tamo možete mijenjati što vas je volja. Također, kratikm šavrljanjem po konzoli našao sam naredbu za rezoluciju, r_resolution pa i tako možete promijeniti.

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 25.04.2014. u 16:01.
xGAME je offline   Reply With Quote