View Single Post
Staro 29.09.2009., 19:26   #21
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Melani Pregled postova
ima ko kakve ss iz prve ruke s retail procevima i da napiče pokoji batch?
prvenstveno me zanima i5
Jučer sam se igrao malo sa Asusovim aplikacijama za OC (čitaj: OC za majmune).
Počeo sam sa defaultnih 133, pa podigo na 140 - 150 - 160.
Kada sam došao na 150 provukao sam kroz 3D'06 (koji bod preko 18100).
160, provukao kroz 3D, 1900 i koji bod (mislim da je bilo 19012), samo koju sekundu nakon prolaska kroz bench, Windowsi su se zamrzli.

Drugim rječima na 3.0 ga možeš staviti bez da uđeš u BIOS i to klikajući +1 kroz u šarenom prozoru (znači bez dizanja voltaže, spuštanja QPI i sličnim igranja).

Stock cooler, brzina stavljenja na max, temp ispod 30° u idleu.

Planiram oko Božića kupit neki kul€r za 300-400 krnznenih dugorepih glodavaca. Iako, TBH, mislim da ne ću imati potrebu za ikakvim OC. Procesor jedva da se oznoji u aplikacijama i igrama. Istina, Premier i After Effects još uvijek su u ladici. Meni proc većinu svog vremena provede ispod 35% opterećenja. Ne znam jel ja to koristim neke uber shitty programe koji su se na dualcu (@2.0) činili ko neke zvijeri ili možda treba napraviti i optimizaciju aplikacija da iskoriste u potpunosti ovu novu arhitekturu (iako je to, zapravo, reborned i7 9xx).

EDIT: Nekako mi se blodthornov rezultat čini jako malim (~19100, i5 @ 4.1+ 4870) s obzirom da sam, kao što sam rekao, uspio sa, takoreći, nikakvim OCanjem povuć 1900 (i5 @ 3.2 + gtx 275 stock - gigabyte)
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote