View Single Post
Staro 30.08.2019., 14:10   #181
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Sad cu ja tebe morati ispraviti ali ne previse , cisto da ne ulazim dublje u tu pricu koja je sama po sebi offtopic...

I Oracle i IBM su poznati po deračini za svoje licence. Radio sam u firmi koja iskeširala na desetke milijuna kuna samo za licence, bez da su platili i jedan sat developera. A support koji smo dobili je bio sprdačina. Dapače puno bolji support smo imali od Microsofta kojeg smo plaćali u promilima u odnosu na ove gore navedene.
Kad je netko roknuo neku okolinu sprdali smo se da cemo ga za kaznu prebaciti na WAS. Prestalo mi je biti smijesno kad sam stvarno presao na WAS na jednom projektu. Dovoljno je reci da su IBM alati kao i WAS toliko kvaliteni da za svaku html promjenu je bilo potrebno restartati WAS a sam reboot WAS je trajao od 5-10 minuta lol.
Isto tako netko tko ima milijarde kuna zarade i desetine milijardi transakcija dnevno/mjesecno a trosi milijune kuna na opremu mi nije nesto ohrabrujuće
Hrconja je dobro pogodio problematiku i tu se apsolutno slazem


edit: iako koliko vidim ti to gledas sve sa strane server admina, ja sam pisao sa strane software developera

Sve 5, ja sam htio pojasniti neke stvari oko pružanja usluga , a to koliko novaca netko želi potrošiti u unapređenje svoje firme je stvar isključivo firme koja posjeduje taj novac i u to ne želim ulaziti, jer jako dobro znam koliko mnoge stvari u serverskom svijetu koštaju i zašto nije tako jednostavno reći "ajmo iskeširati 100 000 000 kuna u bolje servere".


Ali da ne idemo više u offtopic - po pitanju pbz aplikacije meni užasno, ali stvarno UŽASNO smeta što ne mogu vidjeti povijest svojeg statusa bankovnog računa, a na što su mnogi već ranije ukazivali. I stalo kritiziram pbz zbog toga, no oni očito to ne žele uvesti u aplikaciju. Staro pbz365 internet bankarstvo ima tako jednostavan i lijep pregled statusa računa i potrošnje.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote