View Single Post
Staro 06.02.2010., 22:41   #89
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Nisi dobio rezultate kao ja jer na tvojim fotkama u mraku ima jednostavno previše svijetla da bi bile relevantne za usporedbu.
Ona slika monitora što prikazuju sunčeve baklje (sa svijetlom u sobi) djeluje kao da je prikaz crne bolji na lcd-u što je vjerujem čista optička varka jer površina crt ekrana je takva da reflektira svijetlost iz sobe dok ga premaz lcd-a "upija"
Također mislim da se usporedba oštrine/detaljnosti slike teško može prikazat sa fotografijama (mada tu vjerujem lcd stoji bolje)
Naravno valjalo bi znati i realno stanje tog 959nf tj jel on može u usporedbi pokazat sve prave kvalitete crt tehnologije (nisu rijetki 959nf modeli sa lošijom oštrinom a nerjetko im boje vidljivo iz aviona vuku na crveni ili zeleni spektar). Imao sam par komada 959nf i ovaj sony kaj ga imam sada je definitivno bolji posebno u oštrini slike.
Nf zna doći i sa loše podešenom gamom pa je u tom slučaju prije usporedbe potrebno napraviti korekciju (i na taj način iz mraka izvući podosta skrivenih detalja)
Također za prikaz multimedije valja se malo poigrat i sa opcijom highlight zone na crt-u.


Nisam ja one slike postao zato što mrzim lcd tehnologiju ili zato kaj sam se s njima htio proslavit nego zato kaj pokazuju realno stanje, nažalost ili na sreću.

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 06.02.2010. u 22:56.
darkijas je offline   Reply With Quote