View Single Post
Staro 07.03.2014., 13:54   #93
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Mudro i točno zboriš.
Socket se grije dosta pod Prime-om,budem stavio na vrh kućišta po sredini jedan 140mm vent za ispuh pa možda spusti temp.
Ma za soket te boli pipa
Bitno da ovaj core temp ne prelazi tih 62 *C (makar se po ulicama priča da se može tolerirati čak i 65-68 *C)

Meni je već na ovih 1,35V na rubu, i pod stress testingom zna mrvicu i preletit tih 62 *C pod H50, ali realno, u svakodnevnom korištenju i gejmanju ne dođe ni blizu.

Zadesio me dobar primjerak, ali za jači OC bih ga ipak trebao ugurat pod H110 ili slično nešto.

I BTW, dosta će pripimoći vent za ispuh, pogotovo gore. Griju se i VRMovi na ploči, pa sve to oko proca postane toplotna zona i puno pomaže da se taj vrući zrak izbaci van.

Samo za primjer, ja sam gore na ispuhu imao Schyte Slipstream 140, ali koji se vrtio na max 500 rpma (jebiga, volim tišinu kad mi je taj komp za sve, i glazbu - spojen na Hi-fi pojačalo i filmove - Lcd TV i gejmanje), i realno tih 500RPM-a nije baš imalo neki airflow. I onda kad sam ubacio FX-a u komp se podosta sve to ugrijalo, jel
Zamijenio sam ga onda sa Corsairom AirFlow series 140W (koji idla na nekih 600-650rpma a kad je load potegne 1150-1200Rpm) i spustile su se temperature čak 4-5 stupnjeva, samo zbog jačeg ispuha.

Tako da će ti svakako pomoći taj vent gore.

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 07.03.2014. u 14:05.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote