Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 16.11.2023., 14:29   #4383
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,383
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Pozdrav Amdejac,
evo gledam da ti kombiniraš i neke Midea klime, pa samo da tu ostavim moje iskustvo. Imam jednu vanjsku i 2 unutarnje Midea multisplit i imam par zamjerki Midei:

1. pucketanje plastike kada grije, unutarnja jedinica radi razlika u temperaturi pucketa non stop, cijelu noć. Nije to glasno ali kada noću sve miruje i tiho je ona pucketa.

2. LED display na unutarnjoj je toliko jak da mi kroz dvoja otvorena vrata osvjetljava sobu noću - radi djece spavamo s otvorenim vratima. Taj display se da isključiti no ako isključiš pa uključiš klimu onda se upali.

3. Vezano za taj isti display, može se isključiti samo na daljinskom a ne može preko aplikacije pa ako išta diraš preko aplikacije opet se uključi daljinski.

4. Follow me mode (to je da svake 3 minute mjeri temperaturu na daljinskom i po tome grije/hladi) radi također samo na daljinskom i ako diraš nešto na aplikaciji moraš opet do daljinskog da ga uključiš.

5. Vezano za taj follow me mode, senzor temperature je totalno loš u samoj jedinici. Iako je klima propisno montirana, ima mjesta okolo i sve po PS-u, nakon 5 minuta rada ona mi na aplikaciji uredno napiše da je podešena temperatura i "stvarna" jednaka pa prestane grijati. Neovisno o stvarno stvarnoj temperaturi u prostorijama.

6. Vanjska je bučna.

(da se razumijemo, oprema je nova, montirana u 6 mjesecu i ljeti je hladila možda 10ak dana, sada je uključena non stop da grije na 24C)

M2OE-18HFN8-Q
MSMABU-09HRDN8-QRD0GW
Sve mi se čini da ću ubost ovaj 5,0/4,2 kW HISENSE EASY CA50XS1AG/CA50XS1AW 558,99 €.
Trebalo bi biti dosta za 50 kvadrata.
5 godina garancije.
Te pare valjda vrijedi.
Amdejac je offline   Reply With Quote