Tema: Tomato
View Single Post
Staro 05.06.2018., 17:35   #531
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Fora je što ja nisam primio nikakav sms za ovaj gore račun o prekoračenju jedinica iz tarife jer sam bio unutar 6000 svega. Oni se jednostavno prave ludi, rade pro rate račun jer su vidili da me tako mogu zakinuti, a ja nikad nisam bio obaviješten da sam prekoračio paket.
Baš malo gledam FAQ na hakomu. Ima svega:


Citiraj:
Mora li me moj mobilni operator upozoriti da sam iskoristio ugovoreni tarifni paket?

Da. Operator je obvezan korisnika pravovremeno i besplatno obavijestiti o iskorištenosti ugovorenog iznosa tarifnog paketa, tarifnog modela i tarifne opcije sukladno ugovoru. Iznimno se potrošnja može prekoračiti dok poziv ili prijenos podataka traje, odnosno dok se usluga kojom se prekoračuje limit ne završi.
Mora li me operator upozoriti na potrošnju?

Operator mora upozoriti korisnika u najkraćem mogućem roku ako je trošak korištenja usluga dvostruko veći od prosječnog iznosa računa za usluge u prethodna tri mjeseca. Kada korisnik koristi uslugu u razdoblju manjem od tri mjeseca operator ga mora upozoriti u trenutku kada ukupan trošak korištenja javnih komunikacijskih usluga bude dvostruko veća od ugovorenog iznosa minimalne mjesečne potrošnje odnosno mjesečne naknade. Iznimno se potrošnja može prekoračiti dok poziv ili prijenos podataka traje, odnosno dok se usluga kojom se prekoračuje limit ne završi.

Nigdje ne piše ništa o raskidu ugovora usred mjeseca, no logika mi kaže da ako nisu slali poruku o prekoračenju tarife, nemaju osnove naplatiti više?
simpleplan je offline   Reply With Quote