Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 19.02.2021., 23:41   #3194
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Imam i ja pitanjce, tj vise tražim savjet/ideju:

Imam sobe i ovo je trenutna situacija:


A ovo je vjerojatna buduca situacija, kroz par godina.


Htio bih to klimatizirat i za hlađenje i grijanje i isušavanje prostora. Trenutno se "soba 2" grije 2kw konvektorom i kaloriferom koji trose duplo više struje u 8 sati nego 3.5kw daikin u 24 sata koji grije duplo veci prostor, a za ne falit soba 2 se uopce ne ugrije, jos nisam nisam doživio ladan dan da je soba u 10+ sati uspjela doc do 20 stupnjeva ugl max je 18...

E sad valjalo bi klimatizirat i sobu jedan, a valjalo bi i da na neku semu/ideju/nesto kad se soba 2 podijeli u dva dijela, da jedna ne bude zakinuta.
Sobe su do do 15m2, i u svaku stavit klimu od 2.5kw mislim da je overkill, ali slabije nisam nasao. Posto su sobe u pitanju ne mora biti daikin, ME toshiba, moze i Fujitsu, Panasonic a i hyundai, gree itd. Gree skroz ok grije, probao sam u matere, trosi nešto vise od Daikina al nista drastično. Dalmacija je i uz more pa ne mora grijat na -47. Tako da se i tu da uštedit.

Split sistemi cijene su boli glava a tio bi jeftinije proc, ali preferiram jednu vanjsku jedinicu koju bi stavio. na balkon. Ali sve sto nalazim samo vanjska kosta 8000+ kn. Najjeftinije sa 3 jedinice sto sam složio je 13.172,40 kn gree set sa klimakoncept... Way to much... Jeftinije je uzet 3 vanjske i unutarnje... Pa mi je palo napamet stavit klimu na hodnik nasuprot vrata tih prostorija? Nakaradno i neučinkovito? Ideas, suggestions anyone?

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 20.02.2021. u 11:02.
OuttaControl je offline   Reply With Quote