View Single Post
Staro 26.12.2017., 14:19   #162
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Ivan
Vaganje i sortiranje robe se vrsi do 3h ujutro. Radni dan vozaca pocinje u 6:30.
Kad i tko ce napraviti rutiranje?

I tu ce uvijek manje dostavne sluzbe biti u prednosti. Njihov zadnji prikup je u 20h a moj u 23:30
Identificirali ste probleme i svjesni ste ih. Napravite izmjene ili polako gubite klijente i brand.


Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Dobarrrr. A sto kad prodes jednu adresu, zoves frajera na mob i zvonis mu na vrata i ne javlja se jer kaki na wc-u. I onda zove centralu i jebe mater svima i hoce da se vratis?
Takve situacije kojih je sigurno puno zeznu cijelu rutu dostavljaču. I što ste napravili po tom pitanju? Imaj na umu: ja sam klijent, nisam menađer u tvojoj firmi i nemoram vama tražiti rješenja.


Citiraj:
Autor goc_mails
Edit...@dadoremix. Prosle godine su nam u pomoc dosli ljudi koji voze kamione/buseve po švicarskoj/austriji/njem pa su se dvojica rasplakala jer su pitali koji je ovo kurac i vise puta su zvali da pitaju di su i kak da se vrate doma...bez uvrede al se upravo radilo o podrucju oko Čk/vž ))
U tom slučaju jeste li te vozače educirali, da se sljedeći put takva situacija ne dogodi ili ste ih zamijenili drugim vozačima koji se mogu snalaziti u prostoru?

Citiraj:
Autor goc_mails
Edit2: upravo se sjetio kad je jedan lik prezentirao svoj prigram i rekao da zasto toliko malo dostava po ruti imamo na podrucju like ...onda sam mu dao samo jedan primjer. Ima jedna ugovorena stranka koja salje u neku pilanu u 3pm sanduk od 400kg. U sanduku lancim. Pilana ne vrhu svijeta gdje jedino lada niva moze doc a kamoli kamion. A kako se radi o velikom partneru ne mozes ga odjebat pa nasi ubace sanduk u kombi. Dodu sto blize pilani. Okrenu ae na rikverc i razvale sanduk. Zakace lanac na sajlu od vlasnikovog terenca i onda vitlom vuku gore... al dobro zalman bi skretao desno pa desno pa desno )))
Kako si spomenuo dva puta "nemožeš ga odjebat", onda moraš očekivati da će biti izuzetnih problema s dostavom i tako adaptirati plan dostave. Ako dostavljač ide za tu pilanu a u kombiju ima još paketa za dostaviti nakon pilane onda si svjesno zeznuo sve dostave nakon toga. Još jednom - kao što si objasnio svjestan si problema s dostavom baš na tu adresu i ako držiš druge pakete u tom kombiju onda si svjesno zeznuo sve dostave nakon toga.

Evo, zahvaljujem se na potvrdi apsolutnog kaosa u vođenju logistike - vašu uslugu neću koristiti i svima ću sugerirati da koriste nekog drugog. Ako se ta druga dostavna tvrtka pokaže lošom, koristit ću treću i tako dalje dok ne nađem neku koja svoje poslovanje neće temeljiti na kaosu kojeg uvijek opravdava poznatim problemima.
great9 je offline   Reply With Quote