View Single Post
Staro 19.03.2007., 17:51   #55
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor marauder16 Pregled postova
ok, za vlasnike thomsonovog speedtouch 706i routera, ili bilo koga drugoga tko zna sta ovo znaci: svako malo mi blinka LED-ica za ethernet na routeru, kao da ju stalno nanovo nalazi, ali vez ne puca, ima ko objasnjenje? thnx
danas sam slozio to sve i ok radi samo me to brine...

pa mora zmigati, kad koristis telefon isto ce ti zmigati to je normalno tako.

E da, sad kad vec pisem...imao sam prije problema sa pucanjem veze i telefonom al sad sam slozio sve da radi kako spada....

Evo dobro je znat da kod AMIS.a kad nema internet veze nema ni telefona, konkretno mozete igrat neku igricu i razgovarat na telefon istovremeno i u trenutku kad vam na igrici pise Connection Problems izgubit cete i vezu sa sugovornikom na 5-10sekundi al se onda veza opet spoji i vi dobijete vezu.

U mom slucaju kad sam imao spojene 2 telefona i 2 kompa na thompsona drzao sam vezu max cca 2 sata u komadu i onda bi pukla i ja bi popizdio.
Telefone nisam spajao preko terminala nego sam RJ-11 zicu prerezo i na jednom kraju skinuo izolaciju i spojio sam zicom u zidu koja mi je u zraku (to je dosta dobro da se ima par zila slobodno kod telefona da se moze nesto novo spojit i evo sva sreca kod mene je to bio slucaj da sam imo 3x2 zile slobodne i onda sam na jednu od tih zila spojio taj RJ-11 i dalje po razvodnim kutijama premostio na telefone jer je kod T-Comovog ADSLa bilo drugacije to spojeno.)
e sad iako su mi svi spojevi bili dobri meni je veza stalno pucala i nije mi jasno bilo, resetiro sam Thompsona 100 puta al bez uspjeha. Jedino sam primjetio da radi u najobicnijem 'modu spajanja' tak da mi je telefon direktno spojen u Thompsona preko RJ-11 zice al onda sam imao telefon u sobi i imao sam samo jedan telefonu kuci....pa sam opet spajao na staro al sa onom kockicom kaj ima serafice pa da se bolje spoji al opet sve po starom tak da nikak nisam mogo dobit stalnu vezu.

Uglavnom sta sam napravio sinoc: ovu zicu na koju sam dosad spojio taj RJ-11 konektor i imao telefone po kuci spojio sam na jos jednu RJ-11 uticnicu koju sam imo viska u zidu i onda sam nocim RJ-11 kablom spojio thompsona u tu uticnicu i sad mi se cini da sve radi super.

Jos uvijek neznam zasto mi je veza pucala jer spojevi su prakticki isti samo je sad malo elegantnije rijeseno jer ide preko uticnice i sad radi a prije kad sam rezo kablove nije radilo. i malo je glupo da zbog problema u krugu di su telefoni gubi se i internet al eto tak je, ja sam ih zvao hrpu puta i oni mene jos vise i stalno su mi govorili da provjerim spojeve i sve je OK bilo al evo sad preko uticnice cini se da radi super

Ja sam se na za***avo dosta jer mi je kuca dost velika i nemrem vuc nove zice za telefon po kutevima i te fore pa sam morao ovak preko dosadasnjih instalacija, al ako neko ima vise telefona i nisu mu zice problem il nema velik stan onda nek kupi terminale kaj dijele sa jedne RJ-11 zice na 2 i tak onda spoji 2 telefona i to bi trebalo dobro bit.

Ima jos jedna star kod telefona... recimo svi brojevi bar za koje znam me mogu dobit, cak i svi sa T.coma al jedan moj frend iz Bistre gore me nemoze dobit od kad sam na AMISu ima T.com i taj ADSL njihov kakav sam i ja prije imao i dok sam ja na T.com u bio mogli smo pricat a sad njemu stalno javlja da je meni zauzeto a kad ja njega zovem onda je normalno, sranje je kaj me svi drugi T.comovi brojevi dobiju normalno i ja dobijem njih i zato ovi u AMISu neznaju kaj je to, a kad je frend zvao T.com i reko da sam ja na AMISu onda su mu ovi rekli da mu nemogu pomoc..... malo cudno.... najprije sam ja zvao u njegovo ime T.com al s menom nisu bas htjeli razgovarat kad ja nisam pretplatnik te linije.... tak da eto.... da vas upozorim da i to mozete ocekivat.....

edit: sad sam se sjetio da je neko gore prije napisao da je amis los zbog telefona i da oni nis ne rade i tak to ,. mislim da se nekak sa Lav zvao , uglavnom, nece ti se telefon sam od sebe popravit i nece ti ovi iz AMISa sad doma dolazit i vuc instalacije po kuci, moras malo i sam prckat po tome da skuzis kaj kak funkcionira i onda to i poslozit da valja.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote