View Single Post
Staro 04.08.2014., 15:28   #114
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Bio sam ga rastavio, malo očistio. Nisam obraćao pažnju na konektor. Idem opet. Za lcd i digitizer sam mislio je su zaljepljeni pri kupnji ili mog samo lcd kupiti i staviti svoj digitizer, jer je komplet 85$ što je imo puno s obzirom da ima ispravnih mobitela za 600kn. Našao sam i oglas na njuškalo za lcd 250kn sad ne znam koliki je problem odvajanje digitizera i mjenjanje samo lcd-a
.

Edit: Pregledao konektor od ekrana, ne izgleda kao da je dobio po pipi xD. Slika i dalje crna, jučer sam ga rastavio sve do dijela gdje se okran odljepljuje od okvira, ništa ne izgleda nagriženo vodom.
Možeš u slučaju da nije OGS ekran(a nije). Ono što ti treba je plastični toolovi za rastavljanje(obično dobiješ besplatno uz ekran), trzalice su isto korisne(možda malo izbrusiti vrh, tako sam se barem ja snašao), nešto čime ćeš zagrijati ljepilo(idealno pištolj na vrući zrak kojem možeš mijenjati temperaturu, u nedostatku istog može i fen za kosu ali onda moraš biti ekstra pažljiv da ne zagriješ previše, imaš hrpu youtube tutoriala). Nije ništa neizvedivo ali sam postupak traje jako dugo ako želiš biti siguran da digitizer preživi. Poanta je da doslovno mic po mic tim plastičnim toolovima uzđeš između ekrana i digitizera(nikad ne koristi metodu guranja prema unutra jer time možeš oštetiti digitizer, za potporu koristi plastičnu stranicu mobitela i guraj ravno). Trebat će ti i alkohol da očistiš staklo s pokrovnog stakla/plastike. Cca sat i pol do dva da odvojiš ekran i još oko pol sata mukotrpnog čišćenja ekrana. Pa ti vidi jel ti se isplati toliko mučiti sam ili ćeš to prepustiti ljudima u servisu.
bg_4_l je offline   Reply With Quote