View Single Post
Staro 21.07.2019., 17:38   #738
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
čekam nekih 4-5 paketa iz UK, +jedan Banggood, postoji vjerojatnost da me neće bit tu kada/ako dođu

da bi netko umjesto mene podigao potrebna je punomoć? dal prolazi bez toga, APP metoda? dal prolazi na neku foru npr. ostavim svoj neki dokument nekom?

ili baš moram dati osobi punomoć za podić paket
Ne treba ti nikakva punomoć za normalne pošiljke već godinu i pol, samo puno šalteruša to ne zna.
Osoba koja će podizati pakete treba predočiti SVOJU (ne tvoju) osobnu iskaznicu i Obavijest o prispijeću i moraju joj dati sve osim sudskih i porezno-upravnih pošiljaka.
Imao sam svađa zbog preuzimanja pošiljaka od stare, gdje su mi i kad bi mi dali pošiljke napominjali da mi izlaze u susret.
Jednom su i vratili pošiljke, jer mi nadrkana šalteruša nije dala da podignem paketiće.

S obzirom da na ovim prostorima možete biti u pravu i imati neki dokument koji to potvrđuje, a i dalje biti šikanirani poslao sam upit Pošti da mi praktički potvrde ono što sam već znao iz Općih uvjeta, ali da imam što baciti u facu botovima na šalterima:

Pitanje:
Citiraj:
Poštovani,

Molim vas za informaciju i tumačenje vašeg pravilnika.
Radi se o "Općim uvjetima za obavljanje univerzalne usluge" koji vrijede od 1.1.2019.
U članku 49. stavku (5) istih stoji slijedeće:

"(5) Iznimno od stavka 2., 3. i 4. ovog članka, preporučene pošiljke (izuzev sudskih pismena i pismena po upravnom i poreznom postupku), paketi i pošiljke za koje se ne izdaje potvrda o primitku ("obične pošiljke") mogu se isporučiti donositelju obavijesti o prispijeću uz obvezno utvrđivanje identiteta donositelja (upisuje se ime i prezime donositelja, vrsta, broj te mjesto izdavanja identifikacijske isprave)"

Znači li ovo da preporučene pošiljke, pakete i "obične pošiljke" adresirane na moju majku mogu i ja preuzimati u poštanskom uredu ?
Naravno uz donošenje Obavijesti o prispijeću, te uz predočenje svoje osobne iskaznice.
Osim pošiljaka navedenih u zagradi (sudska pismena i pismena po upravnom i poreznom postupku).

Usto, odnosi li se navedeni članak i njegovi članci u jednakoj mjeri i na preporučene pošiljke, pakete i "obične pošiljke" koje stižu iz inozemstva?
Odgovor:
Citiraj:
Poštovani gospodine ...,

vezano za Vaš upit želimo Vas obavijestiti da prema "Općim uvjetima za obavljanje univerzalne usluge" koji vrijede od 1.1.2018. možete sve pošiljke, osim sudskih pismena i pismena po upravnom i poreznom postupku, preuzeti uz predočenje važeće Osobne iskaznice i obavezno trebate imati Obavijest o prispjeću pošiljke. Isto se odnosi i na preporučene pošiljke, pakete i obične pošiljke koje stižu iz inozemstva.
U međuvremenu su ih izgleda sve obučili, barem u mojoj pošti, jer više nema ovakvih gluposti.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote