View Single Post
Staro 04.07.2012., 16:58   #39
gt4freak
Registered User
Moj komp
 
gt4freak's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Novska
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Zašto?

Stock hladnjak bi trebao adekvatno hladiti procesor na stock vrijednostima. Ova verzija sa bakrenom jezgrom vjerujem da bi se trebala nositi i sa lagano overklokanim procom.

Stock hladnjak je moguće natjerati do kojih 3300-3400 okretaja, bar sam ja tako upoznat. AMD-ove zujalice imaju veći broj okretaja.

Inače, i dalje mi nejde u glavu zašto da tako uništavaš vent? Smanji OC ako je OC u pitanju, ako trebaš hladnije temperature probaj undervolt a ako ne trebaš previše megaherca onda uz undervolt i underclockaj.
Upalio sam prime95 i otvorio Aidu da vidim što se događa. Kao što se vidi na slici, ventilator je radio na oko 3300rpm i polako se diže do 3750 i tu staje. Onda sam otvorio kućište i isključio ispušni 120mm vent (koji se inače okreće na oko 2000rpm) i ponovo zatvorio kućište. Rezultat se vidi - 4200rpm. Išao bi on i dalje ali ipak imam solidan airflow u kućištu, onih 4700 je bilo u starom, šrot MS kućištu.

Ako netko zna kako da ga natjeram da radi na svom maksimumu, neka slobodno kaže.

I da, CPU nije clockan.

http://www.pohrani.com/f/2z/P5/2ptBmfKw/untitled.jpg
gt4freak je offline   Reply With Quote