View Single Post
Staro 15.03.2007., 14:48   #122
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Zamoljen sam preko privatne poruke preciznije objasnjenje oko postizanja ovakvog izgleda foobara, najvjerojatnije ima jos zainteresiranih pa cu ovdje pojasniti.
Prepostavka je da ste procitali Vodič za foobar2000v9 u 13 slika (zajedno sa dodatkom) i da vam je jasno tagiranje, princip na kojem radi foobar itd.


Najnovija stvar u foobaru je novo sucelje PanelsUI - na neki nacin nasljednik columns playlista i single column playlista (SCPL). Drugi novitet je egoh spectrum
analyser (vizualizacija na dnu).
Nedavno sam reinstalirao windoze, pa da opisem korak po korak kako je isla instalacija i podesavanje.

1.Prvi korak je skidanje foobara i instalacija

Prilikom instalacije moci cete birati zelite li opciju per-user settings. Ukoliko odaberete tu opciju foobar ce napraviti svoj folder "Foobar2000" u C:\Documents and Settings\Username\Application Data i tamo ce smjestiti foobar.cfg konfiguracijski file. Ukoliko ne odaberete tu opciju tada ce foobar.cfg biti smjesten u instalacijskom folderu Foobara (kod mene je to C:\Applications\Multimedia\Foobar)

2. Instalacija potebnih pluginova. Pluginovi (ili komponente) za foobar dolaze u formatu *.dll, a instaliraju se kopiranjem u components folder unutar foobar foldera (kod mene C:\Applications\Multimedia\Foobar\components).

Pluginova ima poprilican broj i cesto izlaze novi i nove verzije starih. Ovdje
mozete naci popis plugina sa kratkim opisima. Uploadao sam svoje plugine i mozete ih skinuti ovdje.
Treba ih otpakirati u C:\Applications\Multimedia\Foobar\components, dok ove treba otpakirati u folder C:\Applications\Multimedia\Foobar\. (naravno kod vas ce taj path vjerojatno biti drugaciji nego kod mene)

Vjerojatno vam svi nisu potrebni, pogledajte po popisu detaljnije koji vam trebaju/ne trebaju pa ih dodajte/oduzmite po zelji.

3.Sto se tice konkretno gorenavedenog setupa mozete ga skinuti ovdje.
U zipu se nalazi readme sa uputama. Uglavnom sve se svodi na to da se folderi
(images, PanelsUI) unutar zipa raspakiraju u instalacijski folder foobara2000 (kod mene C:\Applications\Multimedia\Foobar\).
Kada ste to napravili mozete pokrenuti foobar, pritiskom na CTRL+P ulazite u preferences i odabirete PanelsUI opciju gdje u padajucem izborniku odabirete Brumal Winter.



Ostaje jos samo podesavanje Playlist switchera - Opet CTRL+P i kod titleformatting for playlist title stavite kvacicu. A u prostor ispod copy pasteate ovaj kod

Citiraj:
$if($and($strcmp(%size%,0),$or(
$strcmp(%title%, ),
$strcmp(%title%,Artist),
$strcmp(%title%,Misc),
$strcmp(%title%,Classical),
$strcmp(%title%,Year),
$strcmp(%title%,Genre))),
$rgb(123,10,12) $upper(%title%), %title%
$tab()$tab()
$if(%is_active%,'[A]',)
$if(%is_playing%,'[P]',)
//$tab()%size%
)



4.Ako ste sve dobro napravili sada bi vec trebali imati skoro pa gotov setup. Sa trecim gumbom sa desna (tri vodoravne crte) mijenjate prikaz gornjeg dijela
izmedju browsera, album lista i covera. Kada odaberete cover desni klik na njega pa odaberite settings. Tu mozete podesiti lokaciju gdje vam se nalaze coveri albuma i u kojem formatu. Kod mene su smjesteni u C:\Documents\Covers u formatu "artist - album.jpg"



I jos ostaje namjestanje prikaza covera u single column playlistu. Desni klik na playlist pa settings i odaberete item display. Tu opet treba odrediti path do album covera, a mozete odrediti i boju i font stvari na playlisti.



I to bi bilo manje-vise to.
morph je offline   Reply With Quote