View Single Post
Staro 11.03.2019., 20:40   #33
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
uspio, u grub configu sam na default boot , timeout i još neku treću naredbu stavio sve 0, i sad zbuta odmah bez da moram išta radit.

jedino nisam još controller stavio jer ionako nemam kabele kojim mogu spojit diskove. nikako da stignu paketi iz kine.

inače razmišljao sam ili o mirror raid-u sa 2 diska gdje bi mi bili bitni-bitni-bitni podaci (1TB) ili da svih 8 diskova bude neovisno ali da interni scheduler radi jednom tjedno backup s jednog diska na drugi disk. ova druga opcija mi se više sviđa.
za tu opciju bih onda upalio i snapshoting (sa po 1 snapshotom samo) za svaki slučaj ako uleti neka teška kagada od virusa.

gledao sam malo privilegije, dao bin adminu rw prava (backup bi povlačio sam synology preko mreže, on bi imao kredencijale ostalih kompova) a običnom useru bin dao samo read prava. to bi po mom viđenju stvari trebalo bit dovoljno da mi ništa ružnog ne uleti preko mreže.
razmišljao sam o ovome kao offine backup, ali ako se diskovi pogase nakon 15 min timeout-a, potrošnja mašine je da i ne 5W tako da može bit uvijek upaljena.
jp_rv je offline   Reply With Quote