View Single Post
Staro 17.03.2023., 14:20   #547
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Voljan sam ti stručno pomoći oko ovoga ali daj malo ovo bolje iskotiraj i okini koju fotografiju unutra. Također, označi mi položaj odvodnje kuhinje.
Ako dobro razumijem, trenutna dužina prostora u koju namjeravaš staviti kuhinju i sjedenje je cca360+160= 520? To ti je premalo za dvostranu kuhinju + sjedenje + TV.
Kuhinjski element ti je 60. Između moraš imati MINIMALNO 90 (standard je 110-120), zatim druga strana kuhinjskih elemenata 60. Znači dvostrana kuhinja ti zauzima minimalno 210 cm tj od kuhinje do zida na kojem planiraš tv je 310cm. To je premalo za normalno sjedenje i TV čak i ako sjedenje nasloniš na kuhinju, što je po meni besmisleno. Ako je taj "otok" zamišljen da bude stol za blagovanje onda imaš još veći problem jer onda između njega i sjedenja moraš opet imati minimalno 80-90 cm do sjedenja što znači da su ti leđa sofe sad udaljena 220cm od zida na kojem je TV. Realna udaljenost očiju do TV-a u tom slučaju je ispod 200cm.
Daj bar neku kotu u suprotnom smjeru da vidimo može li se dubina kako iskoristiti.
skitnica je offline   Reply With Quote