View Single Post
Staro 02.08.2018., 00:22   #2085
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
vrlo malo bi pomoglo grafičkoj ali nemoj da u napajanje ulazi topli zrak, ostavi kako je

dovoljno bi ti bilo i samo jedan upuh 140mm i taj ispuh 120mm, od dodavanja još ventilatora nećeš vidjeti manje temperature, testirano

ne želim se praviti previše pametan ali jedno vrijeme sam zbilja bio opsesivan oko pronalaženja optimalnog balansa temperature, tišine, air flowa, prašine, testirao na dva kućišta uz praćenje temperatura sve moguće kombinacije i vrste ventilatora utrošio vremena i novca,
preporučujem kopirati moje ovako i ništa više ne treba, koliko vidim meshify c po rasporedu je gotovo jednak,



dodatan upuh nije pokazao manje temperature, gore dodatan ispuh nije pokazao manje temperature, samo dobro podesiti ventilatorsku krivulju, bez opterećenja niti jedan ventilator ne mora biti preko 500rpm, pod max opterećenjem ovisi o setupu komponentama overclocku ali okvirno do 1500rpm, preko toga je neisplativo

još jedino obzirom imaš hard disk makni ovaj poklopac ispod upuha tj iznad diska, tek toliko da se par centimetara iznad diska kreće zrak i bit će mu dobro, za hard disk nije potrebno aktivno hlađenje, loše je jedino ako nema nikakvog kretanja zraka odnosno disk je zatvoren i zrak oko njega miruje



arctic ventilatori sa dual ball bearing ležajevima, ležajevi su mi na svakom "škrgutali", smanjiš rpm na minimalno gdje više nema zvuka protoka zraka ali ostaje zvuk ležaja, čuješ da se nešto okreće. nije kritično no meni je smetalo. fluid dynamic bearing nemaju takvih problema i mogu poslužiti za vodoravno postavljanje, izbjegavati jedino sleeve bearing

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 02.08.2018. u 00:53.
  Reply With Quote