View Single Post
Staro 12.08.2019., 10:34   #25
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Mlada šmrkava braća će uskoro izrast u prave igrače, a ovi trenutno "zreli" igrači uskoro idu na tribinu, jer na teren ide ekipa bez pokretnih djelova


Netko je spomenuo, tj objasnio zasto su ssd veceg kapaciteta jos uvijek toliko skupi, zbog cijena mem čipova, ali sjećam se frend je prije točno 7 godina kupio USB stick od 512mb i platio ga tocno 100€, znači 1gb=1500 kn Danas je 1gb =6kn.
Ja sam se pomirio da jos par godina nece biti jeftinihi velikih SSD-a, ali kroz 5-6 godina, hm, mislim da ce ssd popapat sadasnje diskove

Dizem ovu prataru temu u kojoj sam prije 7,5 godina sanjao o ssd kao storage disku.


Djelomično sam bio u pravu, ali eto situacija je kakva je.



Danas, 7.5 godina kasnije imamo situaciju da mozemo kupiti ssd 1Gb=1 kn, odnosno moze se kupiti solidan storage SSD od 960gb za <1000 kn.


Naravno, to je puno bolje od situacije prije 7.5 godina, ali jos nije bajno.


Konkretno upravo sam naručio novi komp i naravno zelio se rijesit mehanike, ali eto, jos nije vrijeme.

U prosjeku svaka komponenta me kostala cca 700 kn (MBO-CPU-RAM-M.2 ssd) znači smislene mid range komponente i realno za 700 kn se moze rijesit i poprilično ok storage (2 TB) ali mehanika.


Nagradno pitanje glasi, kada ce cijena SSD-a od 2tb biti <1000 kn (slobodna procjena).


Ja bi rekao da bi to trebalo do kraja 2022
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote