View Single Post
Staro 16.01.2012., 01:06   #7
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Brzine SSD diskova donekle ovise o broju memorijskih cipova, zato su manji diskovi sporiji od vecih... A i memorijski cipovi su jos uvijek skupi, i kod najeftinijih stickova je u prosjeku 5-6kn po gbu( 64gb stickovi), a kod najeftinijh ssdova je oko 8-9 kn po gb... Tak bi po nekoj logici 1000GB slabijih memorijskih cipova kostalo preko 3-4000kn.. I jos kontroler i tak to

Vjerujem da cim bude mogucnost, iproizvodjacima bude isplativo izbaciti neki ssd s najeftinijim mem cipovima makar u 3,5 pakiranju sa sto vise TB i ok brzinama(100MB) pojavit ce se...

I da, jako malo ljudi zna za SSD, tak da je za 95% ljudi je sasvim ok neki 1TB hdd i nevide razlog zasto bi duplo ili trostruko platili tamo neki ssd a imat ce isto prostora...
Imas pravo, ja se nekako krivo postavim, tj gledam na određene stvari iz aspekta prosječnog PcEkspertovca, a realno mi smo debela manjina. Odnosno velika masa pc korisnika nezna uopce kak izgleda klasični disk, kak on funkcionira, a kamoli da znaju sta je ssd i kak on funcionira.

Uglavnom, kako ce cijene mem. chipova budu padale, tako ce rast kapacitet ssd-a, uz zadrzavanje iste cijene.


Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zar ocekujes od Exxona da pojavom alternativnog izvora energije prekine prodaju i eksploataciju nafte i pocne gurati tu novu stvarTM?

Ne brini, itekako su se svi dobro pripremili za nadolazece price, nije to Sloboda Cacak ili Kiki d.o.o. pa da ne postoji sutrasnja strategija, a kamo li desetogodisnja...
Pa zato i pitam, kako to da oni ne ulažu/razvijaju u SSD tehnologiju, nekak mi se cini da ce se za 10 godina omjer HDD-a/SSD-a poprilično promjenit, na stranu ssd-a, naravno.

Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
nece nikad hardovi nestat.. NIKADA!!!
Slažem se s tobom, ali stvar je jako slična sa CRT i LCD/plazma televizorima. CRT jos uvijek imas danas za kupit, znači jos se proizvode tj nisu propali. Ali realno tko to jos danas kupuje ili bolje, tko danas jos zivi od CRT tehnologije? Govorimo o potrošačkoj elektronici.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote