View Single Post
Staro 27.05.2009., 23:00   #20
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Po meni bi isto trebalo u potpunosti zabranit procjenu novih komponenti, ako se zna da je na nabavi neka komponenta npr 100kn, onda se stavi u pravila da se ide -20% ako ima garanciju, bez garancije još 5-10% niže i to je to.

Nitko nikoga ne tjera da nešto kupi ili proda, to je stvar osobnog ukusa, e sad ako je netko dovoljno glup pa da recimo za neki komad hardware-a 100kn više nego što bi dao za novi u trgovini samo zato jer na threadu piše "super povoljno i hitno", onda si je sam kriv.

Ako se već pocjenjuje nešto, onda to treba biti hardware kojega više nema novog za kupit, pa da se stekne nekakva realna procjena o njegovoj vrijednosti, ili npr hardware koji postoji na tržištu, ali je zastario, npr neki modeli grafičkih kartica koje još uvijek u trgovinama koštaju po 450-500kn a realno ne vrijede više od 200, još pogotovo ako nemaju garancije.

Znači procjene za nove komponente ukinuti kompletno, a za stare omogućiti i to max troje ljudi da daju procjene i svaki pokušaj procjene nakon toga da se kazni na neki način.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline