View Single Post
Staro 19.11.2008., 10:25   #42
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Ovo je takvo banaliziranje stvari da je to nesto strasno

A tvoja zadnja recenica stvarno daje tezinu cijelom tvom postu i cini te zrelim u tudjim ocima. Gle, lijepo je sve generalizirati i neke tu filozofske hipoteze bacati bez ikakvih osobnih iskustava i usporedjivanja...
Medjutim to onda samo spada u isti kufer u koji si ti spakirao sve ljude koji su postali ovdje. Nije sve u random review-ovima s neta i cistoj teoriji, to je valjda svima jasno.

S 21 godinom nisi popio svu pamet svijeta i dobro bi doslo malo postovanja prema drugima a ne pljuvanje i govorenje o nesposobnosti ljudi u svom svakom drugom postu. Istina je nesto sasvim drugo i driveri te sam proizvod nisu uvijek plug & play, bez ikakvih greski. Da radis u takvoj bransi bi to i sam znao. Bug free proizvoda nema, a ima onih koji su manje istestirani i onih koji su vishe istestirani.

Stoga ti mozes tupiti sta god hoces, ali greske u powerplay-u, driverima su itekakva boljka ati-a a to i nije tako lako za rijesiti kako svi tvrde - "pricekaj josh 2 tjedna pa bude sve sredjeno". Naravno da nema ni nvidia savrsene drivere ali kod nje je recimo dobro da pustaju razne bete van sami (a ne kod ati-a preko leakova) i skupljaju feedback od ekipe koja i koristi te grafe za ono sta su namjenjene - igranje.
Vlasnik sam 4850, po kojoj se stalno pljuje zato sto nije tzv. "plug and play". Kako ima problema sa driverima etc. E, ako sam ja mogao promijenit cijelu socket A konfiguraciju na novu i bootati XP, instalirati drivere bez pol probleme. To govori o jednom primjeru kako je moguce. A ostatak je jednostavno stvar navike drugih ljudi i ukratko smeca od programa, tzv. utilitya i ostalih stvari koje trpaju po svojim kantama da bi se kasnije zapitali. Kako to da mi ovo ne radi.

Nadalje, imao sam priliku isprobati istu kartu na 32 bitnoj Visti, XP-u, te ju vozim cijelo vrijeme na 64 bitnoj Visti bez problema. Jedino nisam imao prilike isprobati na 64 bitnom XPu, server editionima, linuxu i macos-u.

Kontradiktoran si sam sebi jer u jednom trenu spominjes powerplay, a onda spominjes glavnu namijenu igranje. Ali o tome se ovdje ne radi.

Nadalje. Ako netko nesto ne moze napraviti, odnosno ako sam ne moze reproducirati rezultat koji je moguce postici i drugi ga postizu on je jednostavno nekompetentan. Nesposoban za to. Nazovi to kako hoces. Ako ja moram biti prokleti primjer da stvar radi. Ajmo onda prebaciti teziste sa toga kako nekom ne radi, na to kako to da meni radi. I toni drugih ljudi kako to da radi? Kako to da meni CCC radi? Kako to da mogu normalno clockati i kroz CCC i kroz gigabyteov program. Kako to da ja nemam niti jedan prokleti problem o kojem svi ostali kokodakaju. Problem ocito nije u meni, jer ja nemam problema. To sto ovdje svi olako zaboravljaju na ljudski faktor mene ne zanima. A nisam od jucer i susreo sam se sa puno ljudi koji kupe nesto, mozda i nisu zadovoljni, ali imaju potrebu obmaniti ljude (cak i sebe) kako je to dobro, samo zato sto oni to imaju.

Mene boli iskreno briga dal se radi o AMD-u ili se radi o Intelu. AMD ili nVidia grafuljama. Ja sam imao Intel coppermine dok je bio bolji nad AMDom, imao sam M-Bartona dok je bio bolji nad Intelom. Sad imam opet Intela jer ima bolju arhitekturu od AMD-a. Kroz ruke su mi prosle grafulje od ovih tvrtki. ATi, nVidia, S3, Matrox, 3Dfx, PowerVR, Intel. Sad imam 4850 zato jer je bolja za te novce od konkurencije. Da sam htio izdvojiti za visi rang. Uzeo bi 4870, a ne 260-etku. Zato jer je za te novce jednostavno bolja. Sve ostalo su puste rijeci, nagovaranja i osobna prepucavanja.

Za kraj. Ako mislis da je 260 bolji izbor. Uperi prst i napisi tocno u cemu je bolja. Napisi tocno sto ce ti na njoj raditi, a na 4870 nece. Napisi tocno sto je bolje na 260, a ne na 4870. Do sad jedino sto je netko spomenuo je bila potrosnja + sirina mem sabirinice. Potrosnja je ispala manja, a memory bandwith je cak mrvicu veci na 4870.

Ja se povlacim iz ovog topica. Na kraju dana, nije moj novac u igri. I za kraj. Sto se tice dijela o postivanju drugih... Ja ne postujem samo ljude koji ne znaju priznati da su pogrijesili. Svi smo ovdje da ucimo, ali neki imaju jednostavno potrebu ici glavom kroz zid.