View Single Post
Staro 15.09.2019., 19:18   #163
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Sto se tice wlan signala kako si podesio izlaznu snagu na 2.4 i 5 ghz?

Preporuka od strane mtika je da se smanji izlazna snaga na 2.4ghz za 6-7 db u odnosu na 5 ghz. Na taj nacin ce ti se uredaji koji podrzavaju 5 ghz prije kaciti na njega sto u prijevodu znaci vece brzine.

Ja sam to sebi napravio neki dan i sad mi se mob/laptop uredno spaja na 5 ghz, njega uzima kao prioritet.

S druge strane, cim izadjem iz kuce tu vec signal preuzima 2.4 ghz (sto je i normalno) tako da sam i ispred kuce opet pokriven signalom.

Bitno je samo da nadjes sto noviji tutorial/upute tako da ti pokrije noviju verziju router os-a s kojom ce ti vjerovatno router doci.

Imam različite SSID-jeve za 2.4 i 5, prosto je stvar zidova i propagacije signala na višim frekvencijama. Na laptopima se i ne vidi baš razlika (postigne se na speedtestu nekih 100-ak Mb/s), kao ni na mobitelu s 50-ak Mb/s. Jedino je signal na jednoj ili dvi "crtice" kako bi se reklo i latencija malo luduje, al nebitno skroz za većinu stvari, tik je jednostavno ludnica, ja isto kao i Alen ne znan da radi već misecima, samo radi i sve radi savršeno...


Šta se tiče portfwd, stvar je banalna i nađeš na Google za 2 min. Sve je zapravo jednostavno preko GUI-ja napravit ako razumiješ kako rade mreže. Tipa dok nisan nabavia tika, nisan uopće iša za tim kako npr. maskerada (NAT) radi... kad onda ručno napraviš sve bridgeve i interfaceove namistiš to kako triba shvatiš kako to sve rabota
float je offline   Reply With Quote