View Single Post
Staro 20.03.2018., 08:53   #1566
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Ako nisi skonto i ja sam jucer linkao isti clanak.

Iso sam davno u el skolu pa mi je znanje nista :P ali mislim da su oni totalno sjebali clanak.
Ako tvoja kuca koristi 20kw to je 20kw/h ... x 24 sata = 480kw/h na dan što je ajmo rec 15.000kw/h mjesecno a ne 600kw/h kako oni to prezentiraju?
Na prvi pogled sam se i sam uplasio clanka jer imam 3 riga doma i s obzirom da mi sva 3 riga koriste zajedno ajmo rec 2kw .. to je 48kw/h na dan i skoro 1500kw/h mjesecno.
Po njihovoj logici u clanku dobrano vise od 600kw/h koristim da bi uso u crveni.
Cak sam odma oso na hep account i gledo prosla ocitanja i razdoblja. Pa prije neg sam mino sam imo mjesecni prosjek blizu 600kw/h mjesecno a nemamo doma tako velika trosila.
Isto tako sam unio potrosnju rigova u hep kalkulator.. i kad sam prebacio sa bijele tarife na crvenu, racun u kalkulaciji mi je bio 200kn veci.. a ne 3 puta.
Ja mislim da se to stvarno samo odnosi na one koji imaju doma masna trosila poput protocnih bojlera od 18kw pa prelaze jako lako 20kw limit.


Evo mozda sam ja glup i totalno u krivu sam reko gore racunicu al mislim da je clanak totalalo s....e.

Zadnje izmijenjeno od: Stormer. 20.03.2018. u 09:00.
Stormer je offline   Reply With Quote