View Single Post
Staro 03.04.2008., 18:44   #1
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Nedostaje C particija

Molim Vas za pomoć. Naime postao sam i službeno veoma očajan.

Sve je počelo kada sam nevino startao XP SP2 Pro. Prije podizanja sustava uključio se famozni Check Disk. Odvrtio je svoje, restorirao nekoliko desetaka datoteka. PC se ponovo restartirao i tu su počeli problemi zbog kojeg vam sada pišem s laptopa.

Naime, nakon uvodnog WinXP 'spash' screena ne pojavljuje se desktop već samo crni ekran. Preko Googla sam uspio pronaći da nisam jedini koji se susreo sa takvim problemom. Zatim sam ubacio XP CD i ušao u repair konzolu. Od tamo sam pokušao ponovo provrtiti Chkdsk (prema uputama). Naravno, javio je da C disk ne postoji.

Drugi pokušaj je bio reinstalacija XP-a na C particiju. No da stvar bude ironičnija, XP setup javlja da trenutno nije pronašao niti jedan disk instaliran na mom računalu IAKO uspješno boota splash screen.

OK, danas sam uzeo novi SATA disk i pozdravio se s C particijom starog diska. Na njega sam postavio XP bez problema i sve pet. Međutim, kada sam pokušao ugurati stari disk na kojemu je bila i podatkovna D particja s koje želim spasiti mnoštvo dokumenata – disk naprosto nije bio vidljiv.

Čak niti kroz Device manager ga nisam uspio pronaći. Napominjem stari disk je IDE. Što mi je činiti, odnosno kako do D particije starog diska?
karabaja je offline   Reply With Quote