View Single Post
Staro 19.08.2007., 13:10   #76
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Nisam siguran da li je već bilo riječi o lažnim peer-ovima kojih je sve više u zadnje vrijeme. Znaju biti vrlo iritantni, skidate piece veličine 4MB i onda ne prođe hash check. Istina uTorrent će nakon tri puta banati taj IP, ali je već 12MB skinuto. Nakupi se dosta toga kod velikih downloada do 3-4 puta više od stvarne veličine. Rješenje postoji u obliku Peer Guardian-a, ali još nema verzije za Vistu (ima RC ali ne radi sa zadnjim updateom zbog nepotpisanog drivera). Lakše rješenje je korištenje uTorrenta i opcije ipfilter pod advanced. Uključite tu opciju ako već nije, skinite ipfilter.dat i stavite ga u %APPDATA%\uTorrent\ipfilter.dat ili gdje su vam postavke od uTorrenta.
Našao sam na netu vrlo jednostavan .bat file koji sve to radi sam:

@echo off
wget -N "http://www.bluetack.co.uk/config/nipfilter.dat.gz"
7za.exe x "nipfilter.dat.gz"
del "%APPDATA%\uTorrent\ipfilter.dat"
copy "nipfilter.dat" "%APPDATA%\uTorrent\ipfilter.dat"
del "nipfilter.dat"

Nije potrebno restartati uTorrent kad skinete novi ipfilter.dat, dovoljno je na peers tabu desni klik izabrati Reload IPFilter. NEMOJTE skidati svaki dan ipfilter jer piše da se update-a jednom tjedno. Pogledajte u logger-u da li je ipfilter učitan i da li blokira IP-ove. Od kada koristim ovu opciju nisam imao niti jedan hash check fail, ali zato imam gomilu IPFilter blocked peer x.x.x.x Doslovce svakih par minuta!
Također nije loše postaviti opciju bt.prio_first_last_piece na true da bi mogli vlc-om ili nečim sličnim što prije pogledati što zapravo skidate.

P.S.
Nadam se da sam pomogao. Ovaj post nije poziv na razmjenu zakonom zaštićenih file-ova.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote