View Single Post
Staro 25.08.2019., 17:22   #2
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 441
Puno pitanja na koje nije lako dati odgovor. Prvo imaš li A1 ili tele2 pokućni ili..? Kakva ti je sada brzina i jačina signala. Mnogi imaju te antene na krovu i recimo kod mene koji sam udaljen od bazne stanice 3 km antena p56 dosta pomaže. Bez antene 3 crte a sa dvije antene ful tj. 5 crta.
Isto je i sa brzinom bez antena oko 20-30 mbps
a sa antenama dosegne i 100 što opet zavisi od opterećenosti bazne stanice. Ja sam na A1. Osim antena, udaljenosti od baznih stanica, opterećenosti baz. st. veliku ulogu kolika ti je brzina igra i kvaliteta odnosno vrsta rutera.
Rutera kao što si čuo na ovom i drugim forumima
ima raznih cijena, kvaliteta i kategorija. Uglavnom
imaš cat4-zte mf283+, b310, b315, cat6-zte mf286, b525, cat9-b715 i kod njih je razlika u signalu i brzini na istoj anteni i poziciji cat4=30, cat6-60 i cat9=90 mbps, naravno uz korištenje antene Iskra p56 Mimo i korištenje agregacija od 1, 2 ili 3 frekvencije što je moguće kod A1. Kod tele2 uglavnom je mogući rad samo na 1 frekvenciji iako ponegdje se može dobiti i 2 frekvencije u agregaciji (zbrajanje brzine). Sve ovo što ti je napisano i rečeno to važi za moju lokaciju, za tvoju treba ispitati kako je, tj.
nema garancije. Iako, za svaku situaciju sa antenom mogu potvrditi da je signal stabilniji (manje oscilacija) i
jači. Probaj.
Potraži malo po forumu o tim antenama je puno pisano pa češ i tamo pronaći o njima što te interesira.
Mislim da nije mjesto ovdje ovoj temi ali ako misli admin neka premjesti.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 25.08.2019. u 17:40.
Filc je offline   Reply With Quote