Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 10.05.2018., 23:31   #9280
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
U potpunosti mi je jasno da se radi o 2600 kn po komadu. "Odabrao" sam ih jer sam ih imao priliku slusati bar 10 sati i svida mi se zvuk, tako da sam u potpunosti svjestan o kakvom se zvucniku radi - bar što se mog ne educiranog uha tiče.

Ako navedeni reciver nije dovoljan za te zvucnike (što mu točno fali osim jos par tisuća kuna?) može prijedlog neke alternative?

Hvala unaprijed
To je super receiver (pogotovo po ovoj akcijskoj cijeni), ali bi mogao biti malo preslab za zvučnike koje si odabrao. Zvučnici su ti 4 omski, iako je 1508 kompatibilan s 4omskim zvučnicima, ima 50W outputa po kanalu na 8ohma.
Ovdje to imaš dobro objašnjeno: https://www.audioholics.com/loudspea...er-sensitivity

Ukratko, za 4ohmske zvučnike će ti trebati više snage (za isti ulazni signal/voltažu), ali će zato na istoj voltaži biti nešto glasniji od 8ohmskih zvučnika.

Ne znam koje je stanje stereo pojačala kod nas jer većinom pratim receivere, ali ako ne misliš ikad povećavati broj zvučnika, tj. koristiti ih za kućno kino, onda ti možda stereo pojačalo i nije loš izbor.

Napomena: stereo pojačala su skuplja od ekvivalentnih receivera jer je potražnja na tržištu puno manja - zakon ponude/potražnje. Što se kvalitete zvuka tiče, ako su pojačalo i receiver ispravno konstruirani, nećeš čuti razliku, osim što receiveri imaju u sebi obično zadnje iteracije Dolby/DTS codeca pa je to zgodno za primjenu u kućnim kinima
messiah je offline   Reply With Quote