View Single Post
Staro 22.09.2016., 14:59   #243
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Citiraj:
Autor eskim Pregled postova
Koliko vidim nexus napokon ima izvrsnu kameru, zanima me kako kamera slika stvari u pokretu, npr. psa dok trci i slicne situacije. .
Ovisi koliko brzo ti pas trci u odnosu na dostupnu razinu osvjetljenja prilikom fotkanja Imam jednog divljeg psa kod punice, imam i jako puno fotki njegovih, ali najmanje fotki u trku. Te stvari radije snimim videom jer shutter speed me cesto jebe kad hocu fotkati takav kadar.

Teoretski, ako imas dovoljno svjetla trebas ugasiti HDR i mob maksimalno stabilno drzati dok pratis psa na ekranu. Moras imati na umu i fokus, pa svako malo klikni objekt snimanja kojeg zelis u fokusu. Nazalost kontinuirani fokus je mislim prespor za jednog psa koji trci naprijed i nazad iz fokusa. Mislim da Samsung S7 ima dosta brz autofokus za ovakve situacije. I dok tako pratis psa u jednom trenu okines fotku. Kao rezultat ces dobiti ostriji detalj snimanja (psa) i moguce lagano zbluranu pozadinu (motion blur). Blur i kvaliteta fotke ovisi koliko svjetla imas vani. Gasenje HDRa ce ti u uvjetima manjeg svjetla uzrokovati zrnatije fotke nego s upaljenim HDRom. Ali sa HDRom mislim da neces moci ovako fotkati.

Ako koristis neku manualnu kameru uvijek mozes spustiti shutter speed i dici ISO, tu dobivas "brze" fotke naustrb malo suma.

Mene vise zeza sto ne znam kad tocno kamera okine pa najcesce promasim ciljani kadar.

Djecu sam uredno fotkao s HDRom po danu dok igraju nogomet, nema problema, sve bude ostro.

Nisam dugo bio kod punice pa kad odem mogu probati fotkati onu moju bestiju od psa
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote