View Single Post
Staro 06.01.2019., 13:12   #358
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Ajd da pitam tu u temi kad već postoji, jer sam lud već 2 dana.
Uzeo starom prije godinu dana redmi note 5a i do prije 2 dana je korišten po kući samo od njega i stare za surfanje preko wifi jer se stari nije htio odreć (čitaj naviknuti na novo) od svog prastarog d500. Nahebem ga prije 2 dana da napokon od zamijenit sim u tcentar za nano, stavimo sim unutra i mob 'kaže' nema mreže. Napravim frku u tcentru, u htovoj szk, i nakon 4-5h njihovih deaktiviranja i aktiviranja sim-a, mreža se sama od sebe pojavi na mobu. Tu sam odmah pogriješio što nisam sim isprobao u drugom mobu odmah prije davljenja szk :/. I ništ, uzmem mob, probam par poziva da vidim jel sve radi kak treba, isprebacujem mu imenik i složim set appova gore, i sad ide zanimljiva stvar - krenem instalirat viber i čim je krenuo sms za aktivaciju vibera, nestalo je mreže odmah. Da li se tako potrefilo ili je mob popizd.. kad je trebalo odradit išta vezano za mrežu/sim, ne znam. Sim sam onda odmah išao isprobat u drugi mob, treći mob, u svim radi instantno i normalno. Probao svoj sim stavit u redmi, nula bodova, ista stvar. Vratio ovaj 'problematični' ali bez uspjeha, nije kao prvi put nakon par sati 'uhvatio' mrežu. Kad odem u ručno traženje mreže, najnormalnije sa oba sima, i mojim i ovim novim od starog, on vidi ht mrežu, sim prikazuje kao ht sim, ali kad stisnem spajanje, javi da je neuspjelo nakon sigurno minute vrtenja kružića dok se spaja. Danas sam kući cijeli dan pa ću stavit treći sim unutra testni i ostavit nek stoji baš da vidim hoće li 'ulovit' signal, jer sam sim od starog stavio u backup iphone od stare da može radit jer je živčan ko cucak 2 dana bez moba , i tamo sim najnormalnije radi.
Znači problem je u xiaomiu, i pitanje je kako je moguće da mob vidi sim cijelo vrijeme, ali ne može je prijavit na mrežu, neovisno o postavkama - 2g/3g/4g, te se nakon nekog vremena ipak sam prijavio na mrežu i radio par sati da bi opet izgubio konekciju nakon par sati.
Imam mobis garu još godinu dana, nosit ću ga idući tj kad budem išao za zg al ono, da li itko ima ikakve ideje što se to događa, ono, wtf?
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote