View Single Post
Staro 25.09.2009., 15:54   #108
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
@dr_epox
Nije problem u šarafu, da ga je donio odma donio bi novi hladnjak. Problem je šta je on tokom montaže vidio da jedan šaraf ne drži (ili nije vidio, još bolje) no svejedno je išao to montirati.. i tokom rada su ova 3 popustila jer im fali 4.i cijeli hladnjak je tako uništen. Dakle, nestručno rukvanje - nije pokriveno jamstvom. Da je stao na vrijeme, da nije nestručna osoba, to se ne bi desilo.

Što se ovih točaka 1,2 i 3 tiče, Mad_Duke je to najbolje rekao - kupac kad preuzme osobno robu u dučanu sam je odgovoran za daljnja oštećenja, pa makar bila i tvornička. Kupac je dužan pregledati robu na licu mjesta, upravo zato jer se poslje ne može znati TKO je napravio eventualno oštećenje. Zato spominje i internet, jer kada se kupi na daljinu artikl, onda su druga pravila. Ova zamjena koju imaš u Linksu unutar 8 dana je USLUGA, ne zakonsko pravo. No ljudi ovo ne shvaćaju.

Isto tako je pojam ovlaštenog servisa - dućan je dućan, servis je tu kao odjel reklamacija, i on kao duća ima obavezu ZAPRIMIT I PROSLIJEDIT u ovlašteni servis ako takav postoji. A na kupcu je izbor da li želi direktno u ovlašteni servis ili ići okolnim putem preko Linksa.

Syss također ima dobru poantu, i iskustvo - ljudi kažu jedno na forumu a kad dođu u servis onda je druga priča. Bezobrazno laganje je svakodnevna pojava. A forumi su savršeni za širenje laži i dezinformacija.

Serafian, esys daje 10g, Links daje 2 kolko ja znam. Zakon nije definirao trajanje jamstva, postoji minimalni rok i to je to. Ovih 10g ti dućan nije dužan dat. No nakon isteka 2g od dućana možeš u esys.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote