View Single Post
Staro 07.04.2009., 16:31   #132
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
Evo jedno pitanje za protis man-a. sto se tice povrata robe, u konkretnom slucaju monitora za slucaj mrtvih pixela. vi kazete da ne mjenjate monitor a ni ne moze se pogledati prije kupnje.
Frend koji je odvjetnik mi je poslao ove clanke iz zakona.


<LINK rel=File-List href="file:///D:%5CDocument%20and%20Settings%5Chhrncic%5CLocal%20Settings%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE><LINK rel=File-List href="file:///D:%5CDocument%20and%20Settings%5Chhrncic%5CLocal%20Settings%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE>
Sredstva daljinske komunikacije

Članak 37.


(1) Sredstva daljinske komunikacije jesu ona sredstva koja su pogodna za sklapanje ugovora između trgovca i potrošača bez istodobne fizičke nazočnosti trgovca i potrošača na jednome mjestu.
(2) Sredstva iz stavka 1. ovoga članka, među ostalim, jesu: adresirani i neadresirani tiskani materijali, standardna pisma i dopisnice, tiskana promidžbena poruka s narudžbenicom, katalog, telefon s ljudskim posredovanjem i bez njega, radio, videofon, videotekst, telefaks uređaj, televizija i elektronička pošta.

Pravo na raskid ugovora

Članak 45


Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od sedam dana.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->
sad me zanima zasto vi ne postujete taj zakon? jer na vasoj stranici pise.
Reklamacija se ne priznaje ukoliko je kupac naručio krivi proizvod ili mu se naručeni proizvod ne sviđa. a lijepo pise u zakonu da se moze vratiti artikl bez objasnjenja.
Pozdrav,

stvarno dugo nisam bio na forumu pa nisam vidio dok mi nije kolega spomenuo da je nesto procitao o Protisu. Sto se tice zakona mi ga se pridrzavamo, robu koja je kupljena na daljinu (znaci Vi narucite, mi posaljemo postom) imate prvao vratiti po zakonu bez obrazlozenja u roku 7 dana od primitka posiljke s tim da po članku 47. istog zakona morate pismeno raskinuti ugovor, takodjer troskove transporta i pregleda uredaja u ovlastenom servisu idu na trosak kupca (po clanku 48).

Sto se tice monitora sa mrtvim pixelima (ovo sada nema veze sa kupnjom na daljinu) mijenjamo ih samo ako ti pixeli idu u garanciju, neki imaju 0 pixela, neki imaju cak do 9, ovisi od proizvodaca do proizvodaca i modela, garanciju i broj pixela ne odredujemo mi nego proizvodac, takodjer ne mijenjamo mi monitore vec i saljemo u ovlasteni servis pa oni odlucuju sta ce biti sa tim, mi samo prevezemo proizvod umjesto Vas, isto tako mozete ga i sami odnesti
Protis je offline   Reply With Quote