View Single Post
Staro 04.12.2020., 19:12   #4082
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Htio bih se samo malo nadovezati na ovu temu o g-sync compatible monitorima. Kako je kolega Blue vec rekao oni monitori koji ne dospiju na "compatible" listu obicno ne zadovoljavaju nekakve uvjete ili se na njima manifestiraju kojekakvi artefakti.

Konkretno kod AOC 24G2 modela sumnjam da je problem u response tajmu posto je on na tom podrucju jako dobar.

https://youtu.be/6MHdeDv9bqI?t=337

Takoder taj model nema niti artefakte, medutim mozda je razlog nesto slicno onome sto sam osobno iskusio na DELL-u S2719DGF kojeg sam svojedobno bio posudio od prijatelja i koji jos dan danas nije dospio na "compatible" listu. Primjetio sam da slika nije skroz fluidna kao na g-sync monitoru kojeg sam koristio. Naime osjecao se kao lagani stutter, nesto slicno kao kada FPS prede addaptive sync raspon, s tim da sam ja limitirao FPS na DELL-u kako bi FPS cijelo vrijeme bio unutar raspona.

Monitor je odradivao prvu zadacu tj suzbijanje tearinga besprijekorno, medutim suzbijanje stuttera sto bi addaptive sync takoder trebao rijesiti nije bas odradivao 100%.

https://www.tomshardware.com/reviews...ined,6008.html

Citiraj:
In short, Nvidia G-Sync is a type of display technology used in certain PC monitors, laptops and TVs to fight screen tearing, stuttering and juddering, especially during fast-paced games or video.
Ne kazem da taj AOC ima identican problem, ali posto je vec dugo u prodaji i jos uvijek niej dospio na listu vjerovatno postoji neki problem.

Ljudi koji predu sa 60hz na 144hz budu odusevljeni razlikom u fluidnosti pa probleme kakve sam ja imao sa DELL-om ne primjete bas iz razloga sto su dugo bili na 60hz gdje je ionako sve trzavo.

Osobno zbog tog iskustva nikada ne bi uzeo monitor koji nije na g-sync compatible listi. Evo taman sam bio u fazi kupnje novog monitora i to je bio jedini razlog zasto sam uzeo DELL S2721GDF pored Gigabyte M27Q koji je bio nesto jeftiniji (dok je bio dostupan na nabavi) i koji ima bolji kontrast sa jednako dobrim response tajmom.
guerra je offline   Reply With Quote