View Single Post
Staro 24.04.2017., 00:11   #11
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Nove. Bilo je 400 kn prije. Dignuti na 300 eura kad smo ulazili u eu
Onda sam pobrkao sa 1000kn prije ulaska u €u. 400kn nije bilo 100% osim ako ta cifra nije imala veze sa pogranicnim podrucjima.

E sad...

Citiraj:
Pošiljke zanemarive vrijednosti do 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti, kao i nekomercijalne pošiljke do 45 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti koje fizička osoba šalje fizičkoj osobi
oslobođene su plaćanja carina i poreza na dodanu vrijednost.
Ako su troskovi oko 55kn ostaje 125kn pdv-a, dakle osnovica za izracun pdv-a je 500kn tj. na toliko su procjenili tu Nokiu i naravno to prelazi tih 342kn koje jedna fizicka osoba salje drugoj.

Citiraj:
Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti,odnosi se na komercijalne i nekomercijalne pošiljke, bez obzira na primatelja - Oslobođeno od carine;
PDV se obračunava na pošiljke čija je vrijednost veća od 160kn
Znaci po ovoj stavci je naplacen pdv na telefon... osobno bi se zalio ako bih mogao dokazati koliko sam isti platio, bez tog dokaza tesko ce zalba proci te je nepoznanica
na osnovu cega carina odredjuje polovnu vrijednost jednog mobitela, gledaju njuskalo valjda ?

edit:

Dalo bi se to zaobici sasvim legalno, u slucaju da kolega salje iz BiH itd... prije slanja uplatiti mu na tekuci ili na PayPal tih 342kn tj. recimo 320kn i onda neka kolega salje.
Kada stigne obracun carine isprintati slip transakcije gdje se vidi da ste vi njemu platili tu cifru i priloziti isti uz zalbu, moraju uvaziti vrijednost koju ste se vas 2 "dogovorili"
osim ako je cifra naravno nerazumna tipa 342kn za ssd od 2k kuna... treba probati shebati cigane, ne predavati se bez borbe !
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 24.04.2017. u 00:21.
silver_tip je offline   Reply With Quote