View Single Post
Staro 04.07.2012., 11:47   #107
Abon
Premium
Moj komp
 
Abon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 62
Evo da podjelim svoje iskustvo sa asrock i p67,
Uzeo sam Asrock p67 extreme4 gen3 i proc i5 3570k, ivy bridge znaci.
O chipsetu i optcenito 1155 platformi sam se samo povrsno informirao.
Maticna tvornicki ima 1.10 bios koji ne prepoznaje ivy bridge jel, od pustih reklama na kutiji to su valjda zaboravili napomenit.
Sa obzirom da nisam uspio naci nikog dovoljno ludog da ide sad raskopavat svoj kom da mi posudi proc da flasham plocu, jednostavno sam otiso u ducan i uzeo najeftiniji celeron sandy bridge koj je bio, 300kn, neznam ni kako se zove
Flashao plocu na 1.20 bios, vratio i5 3570k stavio mugen2 revbb na njega i sve radi super. Radi stabilno na muliplajeru 42, tj. 4,2GHz, nadam se da bi uz koji tweak mogao ici i vise, nisam ni pogasio one gluposti c1,c3 c6 i sto jos...uglavnom prime95 par sati, superpi, uniengine, bf3 par sati...stabilno
Htio sam jos reci da sam impresioniram asrock plocom,do sada sam imao sam gigabyte ploce.
Uz bundle se dobije prednji panel sa 2 usb 3.0 i ssd nosacem koji se montira u floppy bay.
Ploca je lipo opiturana u crno i dobije se 4 crna sata kabela, sto nebi trebao imati nikakvo znacenje u pc hw, ali iz nekog razloga danas je to jako bitno.
Neznam kakve su ove ploce gigabyte i asus 1.5k kn i vise, al ja sam vrlo impresioniran sa ovom asrock plocom.
__________________
Dyslexic!
Abon je offline   Reply With Quote