View Single Post
Staro 20.01.2021., 11:16   #580
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Napokon sam uhvatio vremena se malo poigrati s novim kompom, da ga sredim dok dođe nova grafička.

Imam 2 problema pa me zanima imate li neke savjete:

1. kupio sam G.Skill Ripjaws V 3600MHz cl16 2 X 32GB kit (2X16GB).
Probao sam loadati XMP profile (jer defaultno po JDEC-u stoji na 2133MHz cl15). U biosu kao sve uredno loada, ali nakon saveanja se komp restarta 2 puta (jer matična valjda faila pri postavkama za memoriju) i treći put se komp upali, ali memorija se vrati na JDEC standard.

Probao sam i ručno postaviti sve postavke sa XMP profila, i dalje ista priča.
Probao sam i ručno podesiti voltažu na 1.35 pa sve do 1.39V, i to u obe kombinacije (i sa XMP profilom i sa ručnim postavkama), i dalje ista priča.

Matična je Gigabyte Aorus Elite, sa najnovijim biosom F31 što je sad nedavno izašao (koji dolazi sa AMD AGESA ComboV2 1.1.0.0 D updateom).
Po stranici od memorije - ova matična je na QVL listi, ali na supported memoriji od matične nema ove memorije nego samo "slične braće".
Na žalost sam, po prvi put u povijesti valjda, prije kupovine provjerio kompatibilnost memorije na stranicama memorije a ne matične ploče

Imate li ikakvih savjeta?

2. Arctic freezer II 360 mi se čini dosta bučniji pri loadu nego što bi trebao biti.
Pri normalnom radu se ne čuje uopće.
Znam da je stvar subjektivnog mišljenja kad su nijanse u pitanju, ali očekivao sam da ću ga čuti doslovno 50% manje.
U postavkama na matičnoj sam curve postavio na silent mode, ali i dalje se jednako čuje.

Mogu eventualno snimiti ako bude potrebe, ali da li ovako napamet imate neki savjet što bih još mogao probati?
(npr. postoji neka danas već standardna postavka u biosu za koju nisam čuo jer me pregazilo vrijeme)

Jer svi kvalitetniji CPU cooleri koje sam do danas čuo su tiši od ovoga, a računao sam kako je ovo vodeno hlađenje sa 3 120mm venta da bi u najgorem slučaju trebalo biti barem jednako tiho kao kvalitetni tower cooler.

Sve se nalazi o Fractal Meshify 2 kućištu sa odličnim airflowom.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote