View Single Post
Staro 15.04.2008., 23:14   #50
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
ovako.. http://feedback.ebay.de/ws/eBayISAPI...me=STRK:ME:UFS
evo prvo moj acc. na ebay-u, možete vidjeti da sam naručivao svašta, od mobitela, kišobrana, vibratora, daljinski za TV, baterije.. uglavnom sam naručivao na ebay.com jer su na ebay.de većinom njemci koji su većinom vrlo bezobrazni i neće da šalju za HR a ako šalju, poštarina je 40 EUR i to za više artikala za svaki ponaosob hoće naplatiti.. lopovi.. najbolja iskustva su mi sa KINEZIMA !! da, kinezi... uvijek pošalju rob, brzo i jeftin transport i odazivaju se i na reklamacije..
a što se carine tiče.. meni osobno naplatili su SVAKI put carinu (osim jednom kad mi je došla baterija za mobitel) a kupio sam do sada preko 50 puta.
JEDINO VAŽNO JE GDJE ŽIVITE. Ja živim na selu pa u carini u mom selu SVAKU kutiju otvaraju, traže ti da im doneseš dokumentaciju (račun) i onda ti prasnu carinu, PDV i ostalo.. dobro, PDV je 22% a carine većinom nema osim na non-computer stvari (5-20%) i nakit (80 ili 90%).. ovo se sve množi na ukupnu cijenu (roba + transport)+22%+80% (ako je nakit) i to se mora platiti.. e da, moje selo se zove Dubrovnik (živim baš u gradu, ne u okolici)
prijatelj koji živi u Zagrebu, s druge strane, kad mu je došao ekran za laptop !!! nije ništa platio kao i nikada do sada.. i on je kupovao već 30 puta..
inače, ja sam platio u jednom ekstremnom slučaju 80 kn na 50 kn vrijednosti (i to sa transportom).. u jednom trenutku sam im to htio baciti u glavu..
adresa se u pravilu da promijeniti ali ne vole to radi mogućnosti krađe kartice.. uzmem ja tvoju karticu i meni isporuka a ti plati !!
eto, nadam se da sam razjasnio..
i samo za kraj. SVA ROBA SE mora oporezovati PDV-om.. CARINA je drugo ali PDV ide i na iznose od 5 kn.. a PDV na 5 kn je 1,2 kn pa onda 10 kn poštarine pa 10 kn postupak pa 10 kn druga poštarina i 10 kn obrada zahtjeva i to je onda 40 kn (najmanje moguće)
__________________
Engage

Zadnje izmijenjeno od: captain picard. 15.04.2008. u 23:15. Razlog: preskočio account na ebay-u
captain picard je offline   Reply With Quote