View Single Post
Staro 07.07.2019., 17:08   #44
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mene jedino OC razočarao, ostalo je kao što sam i mislio ili čak i bolje...

IPC je brutalan brko, tu nisu slagali. Clock speed nisu slagali ako gledamo singlecore . Stevica iz HU u cinebenchu IPC u singlecore dobio 18% više od zen+, te 13% više od coffee lake, u mutliju 7% više od coffee lake (očito sve jezgre ne rade na tako visokom clocku kao single)

Nažalost to se ne odrazi toliko u gamingu (intel brži i clock per clock), jer je evidentno da se radi o optimizacijama baš za određenu arhitekturu u engineu, jer mi nemoš od 13% zaostatka u singlecore i 7% u multiju, preći u ogromno vodstvo, iz keca u dvojku u gostima...

Gaming je tu negdje skoro u skladu s očekivanjima. Kod stevice je još najgore zbog izbora igara (i MCE na intelu?), no kaže 8% iza najboljih intela u 1080p sa rtx 2080Ti, te 6% prema TPU (kaže netko). Drugim riječima više nisu bottleneck za 1080Ti, RTX 2080 i Radeon VII na 1080p i čao đaci...

Također tu bi opet kao kod prvog ryzena moglo biti nekog naknadnog boostanja u gamingu (uzeti sa zrnom soli) jer je linus dobio značajan boost sa gašenjem jednog CCD u battlefieldu V klik a i gamernexus ponešto sa R5 3600 i gašenjem SMT-a klik

Također malo tko je vrtio esports igre, looking good i u cs:go



Producitvity je brutalan

Znači R7 3700X je ispred i9 9900k u faking adobe premiere!!! Znači 4 ryzen po hijerarhiji (3950x, 3900, 3800x, 3700x) i to u intel biased softveru koji baš i ne skalira s jezgrama!!! Slična šamaranja su i kod linusa u još više productivity benchmarka (handbrake itd.) sa manjom potrošnjom od intelovog 6 corea!!!

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 07.07.2019. u 17:17.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote