View Single Post
Staro 10.05.2018., 17:15   #1362
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sadašnje verzije 1TB Blacka i 1TB Bluea 7200rpm su isti po pitanju ploča, oboje su singleplatteri.
Ne ulazim u motore i glave, no elektronika i FW nisu isti. A i jamstvo je 2 vs 5 godina. I Black je brži.

Blue po brzini je ostao isti, a Black je od FAEXa nadalje usporio što se RATa tiče. Sami transfer rate je brži ali za loadanje igre, RAT je ipak malo bitniji. Sad da mi je naći zdravog FALSa sa manje od 10k sati, ali skoro pa nemoguće

Zato i dalje imam 500GB Blackaru iz 2010 sa 40000+ sati za gaming jer joj je RAT 11ms, a novom Blacku 1TB je oko 14ms. I 640GB Blackara sa još više sati u rezervi iako su SATA II, brži su od hrpe novih 7200 SATA lll diskova. To su jedini diskovi koje nisam niti budem prodao. 8 godina i ubijaju
A i SATA ll diskovima si mogao AAM nabrijati u HD Tune Pro, ovi novi to nemaju više

Blue i Green sam prekrižio dok sam živ. Blue 3/3 crkla (jedan u garanciji i 2 netom nakon isteka od 2 godine), Green mislim da je 10/15 score bio. Black i Red za sada imaju moje povjerenje (i backup imam, tak jasno). S tome velim da sam svoje prve i jedine Blackare uzeo u veljači i ožujku 2010. Dolaskom SSDova je Black po meni izgubio na bitnosti što se potrebe za boot tiče, eventualno za gaming. Uglavnom, SSD + Redara odrade kako treba.


Sent from Usreo Mobara

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 10.05.2018. u 17:24.
Brko je offline   Reply With Quote