Tema: Automobili
View Single Post
Staro 24.05.2015., 13:38   #15014
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Evo mali pregled guma koje sam koristio zadnjih par godina pa ako nekome pomogne, super (iako mislim da neće )

  • Dunlop SP 2000 - mekane, tihe, po suhom drže dosta dobro, na kiši katastrofa, izdržale 16k km i nakon što sam se dva puta izvrtio na tračnicama kod silaska s Jadrankog mosta lijevo na Selsku otišle u mirovinu
  • Fulda SportControl - mekane, srednje bučne, odlično držanje po suhom i još bolje po mokrom, izdržale 22k km, nisam se niti jednom izvrtio s njima no pred kraj kočile malo lošije
  • Barum Bravuris 2 - srednje meke, srednje bučne (malo bučnije od Fulde), jednako drže cestu kad je suho ili mokro, malo lošije od Fulde po suhom, ali zato puno bolje po mokrom, sa Dunlopom ih ne mogu ni usporediti, izdržale su 20k km i nisam se izvrtio,
  • Barum Bravuris 3 - trenutno prešle možda 5k km, mislio sam ponovno ići na Fuldu SC no kako nisu bile odmah dobavljive u dimenziji koja mi je trebala uzeo sam BB3 i nisam pogriješio, još su stepenicu bolje od BB2 i gotovo su u rangu Fulde SC (naravno, novu Fuldu SC nisam probao, možda je i ona bolja od prethodne generacije koju sam vozio)
I neki zaključak za kraj. Meni je trenutno Barum neka zlatna sredina za moje potrebe gledajući uloženo/dobiveno i najveća im je mana to kaj se zovu Barum
Prije ovih nabrojanih sam imao set Continetalovih (neke Eco nešto, katrastrofa kako nisu kočile ni po suhom) i Toyo (one s V utorima, mislim R888 i bile su naj za suho no po kiši ostavi auto parkiran).


I da, za kraj, ja uopće ne razumijem kome ovo napisano može koristiti jer svaka dimenzija i na svakom autu drugačije reagira tako da ono što je meni dobro za 130 KS i 310 Nm nekome sa 150 ili 200 Ks i 380-400 Nm može biti katastrofa i obrnuto.



PS. e da, dimenzije guma koje koristim su: 205/45r16
bertone je offline   Reply With Quote