View Single Post
Staro 21.12.2010., 17:21   #951
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
@fiskal

Šta to definira da je nedostatak= neispravnost?

Možda ovo?

Citiraj:
Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.

(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.
Mnogi tu, uključujući i Old Iggya tvrde da nedostatak nije isto što i neispravnost pa bi molio Old Iggya da malo prokomentira to (sa više riječi od uobičajenog)

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ne vidim kakve veze ima lokacija i način kupnje, ako su ti prodali neispravnu komponentu. Zar je, po vama, dopušteno prodavati neispravne komponente u trgovini, a na daljinu se to rješava u roku max 7 dana? Znači sistem je ovakav: kupim na daljinu, ne valja, vratim i dobijem novo. Kupim u trgovini, ne valja, vratim i "čekaj servis, 'ko te jebe što si glup pa si kupio u prodajnom prostoru".
Ne, krivo si skužio. Ugovor na daljinu te pokriva radila stvar ili ne. Tako možeš uzeti recimo monitor i ne sviđa ti se slika - vratiti. Ili uzeti grafu i ne sviđa ti se zvuk ventilatora i vratiti. Ustvari, ne trebaš uopće navesti ili imati razlog za vračanje.

Citiraj:
Ako ne mogu isprobati komponentu u prodajnom prostoru, to je isto kao kupnja na daljinu. Vidiš jel valja tek kad stigneš doma.

Ne brkati pravo i pravdu! to je osnovno pravilo.

Ugovor na daljinu nije mogućnost probe/stvari pregled stvari nego:


Citiraj:
Članak 37.

(1) Sredstva daljinske komunikacije jesu ona sredstva koja su pogodna za sklapanje ugovora između trgovca i potrošača bez istodobne fizičke nazočnosti trgovca i potrošača na jednome mjestu.
(2) Sredstva iz stavka 1. ovoga članka, među ostalim, jesu: adresirani i neadresirani tiskani materijali, standardna pisma i dopisnice, tiskana promidžbena poruka s narudžbenicom, katalog, telefon s ljudskim posredovanjem i bez njega, radio, videofon, videotekst, telefaks uređaj, televizija i elektronička pošta.

Citiraj:
Edit: samo da ne bude nesporazuma, ja nikome ne prijetim, niti želim prijetiti. Samo ukazujem na očite probleme. Ja smatram glavnim problem krivog shvaćanja svijeta određenih ljudi. Niti smo mi ovdje zbog protisa, niti živimo od protisa. Protis je tu zbog nas i žive od nas. Kad to shvate i počnu se ponašati u skladu a time, bit će bolje svima.

Što se tiče protisa - oni tako jer mogu. Jer su ljudi ovce. Primjer - Vemil promjeni ime u Anus Mediju i zajebe ljude žešće nego što je Protis ikad i opet viđaš na forumu postove tih oštećenih ljudi - kupio sam tamo to i to jer je bilo najeftinije....

Ponos = 0 bodova.

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 21.12.2010. u 17:38.
Alfa_R je offline   Reply With Quote