View Single Post
Staro 23.01.2021., 23:06   #16
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ne razumijem, koja je razlika između klime i dizalice topline u ovoj izvedbi? Meni se čini nikakve, pošto si i linkao klime. Molim objašnjenje ako postoji.

Davno kada su mi objašnjavali dizalice topline, to je bilo na pricipu kopanja duboke rupe u zemlji kroz koji bi se onda provlačio zimi hladan zrak da se ugrije prirodno na temperaturu zemlje, i onda se dogrije na sobnu. Ljeti se isto tako hladilo, vrući zrak se hladi na temperaturu zemlje i onda dodatno hladi po potrebi.

Sada malo malo ljudi pričaju o dizalicama topline, i kada se uđe u priču, to su obične inverter klime.

Da sve su to zapravo dizalice topline iliti toplinske pumpe. Brka je jer u Americi se klime ili ti AC koriste isključivoj za hlađenje, ali i u tom slučaju je klima toplinska pumpa, samo jednosmjerna.

Dizalica zrak zrak je u biti multi split sistem koji se vise fokusira na grijanje, ima smisla ali kad bi ja to ugradjivao isao bi najvjerojatnije na zrak-voda sistem. Ali da fency naziv za (japanske) inverter klime koje su primarno namijenjene za grijanje.

Jos isplatljiviji je zemlja - voda il zemlja-zrak al je i skuplji inicijalno.
OuttaControl je offline   Reply With Quote